Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Recepta tylko z komputera. Już niebawem!

Facebook Twitter

Recepty w wersji drukowanej, papierowej odchodzą do lamusa. Od stycznia 2020 roku obowiązywać będą jedynie recepty wystawiane elektronicznie. Do systemu podłączone zostały już wszystkie apteki i punkty apteczne, czas na przychodnie i prywatne praktyki lekarskie. Jak to będzie działać?

System ma być czytelny i bez błędów. Kiedy zachorujemy, lekarz wystawi nam e-receptę. Smsem otrzymamy 4-cyfrowy kod, który razem z numerem PESEL trzeba będzie podać w aptece. Informację o wystawionej recepcie możemy też otrzymać drogą mailową i wtedy farmaceuta zeskanuje kod z wiadomości elektronicznej, którą otrzymaliśmy na naszą skrzynkę. I w zasadzie to wszystko. Żeby otrzymywać kody, trzeba zalogować się na Internetowym Koncie Pacjenta.

Co daje e-recepta? Bez konieczności proszenia o odpis, nie trzeba od razu wykupywać wszystkich lekarstw, które zostały nam przepisane przez lekarza, nie ma ryzyka, że dostaniemy inny lek, bo e-recepta będzie czytelna, nie zgubimy jej i zrealizujemy w aptekach w całej Polsce. Dzięki posiadaniu Internetowego Konta Pacjenta będzie można także sprawdzić dawkowanie leku, w przypadku choroby przewlekłej będzie można otrzymać kolejną e-receptę bez wizyty w gabinecie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2021