Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Recital Ireny Santor w CKE

Facebook Twitter

Zaczynała w latach 50. w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze". Dopiero 10 lat później zadebiutowała jako solistka estradowa, a na festiwalu sopockim w 1961 roku zdobyła nagrody za piosenki "Embarras" i "Walczyk na cztery ręce".

Dama polskiej sceny muzycznej, Irena Santor w niedzielę (27.10.) zaśpiewa w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.  To będzie recital, w czasie którego będzie można wysłuchać największych przebojów Ireny Santor. Początek o godzinie 19.00.

Nagrała szereg solowych albumów, np. Halo Warszawo, Piosenki stare jak świat, Powrócisz tu, Zapamiętaj, że to ja, Moja Warszawa, Witaj gwiazdko złota, Telegram miłości, Cdn., Biegnie czas, Warszawa, ja i ty. Piosenkarka stworzyła wiele duetów muzycznych m.in. z Mieczysławem Foggiem, Krzysztofem Cugowskim, Magdaleną Umer, czy Pawłem Kukizem.

W 1966 roku, półtora tygodnia przed rozpoczęciem KFPP w Opolu, Piotr Figiel, zaproponował Irenie Santor wykonanie swojej piosenki Powrócisz tu. Artystka uważała, że jest ona dla niej zbyt ostra, ale po pierwszym występie z orkiestrą, połknęła bakcyla. Zdobyła wtedy I nagrodę w kategorii Premiery.

W jej repertuarze wiele miejsca zajmuje Warszawa.  W 2001 r. powstała płyta pt. Kolory mojej Warszawy, zawierająca nagrania artystki z lat 1960-1980, poświęcone w całości stolicy.

Spełnieniem marzeń artystki była realizacja płyty Santor Cafe, w 2002 r. ukazał się z kolei krążek pt. Jeszcze.

15 listopada2010 r. miała miejsce premiera najnowszej płyty Ireny Santor pt. Kręci mnie ten świat. Album zawiera 14 premierowych kompozycji, których twórcami są m.in. Jacek Cygan, Stanisław Soyka, Seweryn Krajewski, Wojciech Młynarski, Piotr Rubik.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj