Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Referendum strajkowe w „Henklu” w Raciborzu

Facebook Twitter

Związkowcy z raciborskiego "Henkla" upominają się o podwyżki. Na jutro (10.06.) zapowiedzieli referendum strajkowe. Organizuje je „Solidarność”, ma się rozpocząć rankiem w czwartek. 

Zakład produkcyjny Henkel w Raciborzu. fot. henkel.pl

Jak poinformował Marcin Zabochnicki, przewodniczący związku w Henkel Polska, akcja rozpocznie się przed godz. 6 rano. Przed fabryką ustawiony zostanie namiot, w którym pracownicy z kolejnych zmian będą mogli oddać swój głos. Akcja skończy się po godz. 14. Postulaty zgłoszone przez związek dotyczą podwyższenia stawek godzinowych pracowników produkcyjnych o 4 zł brutto oraz 672 zł brutto podwyżki dla pozostałych osób.

W lutym zeszłego roku „Solidarność” wszczęła spór zbiorowy z pracodawcą na tle płacowym, ale prowadzone do tej pory negocjacje zakończyły się fiaskiem. Dlatego strona związkowa zdecydowała o podjęciu bardziej zdecydowanych działań i zorganizowaniu referendum strajkowego we wszystkich polskich fabrykach koncernu. 1 czerwca głosowanie odbyło się w Dzierżoniowe, w kolejnych dniach przeprowadzone zostanie we Wrzącej, Stąporkowie i Bielsku-Białej. Wyniki będą znane 18 czerwca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj