Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Referendum w szpitalu w Raciborzu. Pracownicy decydują o strajku

Facebook Twitter

"Czy jesteś za przeprowadzeniem strajku w grupie zawodowej pielęgniarek i położnych w celu rozwiązania Sporu Zbiorowego dotyczącego interesów tej grupy?". To pytanie, na jakie dziś (1.12.) i jutro (2.12.) odpowiadać będą pracownicy szpitala w Raciborzu. Referendum strajkowe ogłoszono po zakończonych fiaskiem mediacjach w sprawie podwyżek płac.

Przypomnijmy, że brało w nich udział ponad sto osób. Związek zawodowy nie zgodził się na propozycję dyrektora lecznicy, Ryszarda Rudnika, aby pielęgniarkom i położnym wypłacić jednorazowo kwotę 33 tysięcy złotych nadwyżki za I półrocze bieżącego roku. To dałoby około 100 złotych brutto na osobę.

Drugą propozycję złożył starosta raciborski, który obiecał wypłatę 300 000 złotych tylko w 2015 roku, co dałoby po ok. 800 złotych brutto na osobę. Warunek był jednak taki, że kwotę wypłacano by pielęgniarkom w czterech ratach. To również nie usatysfakcjonowało strony związkowej.

Pielęgniarki i położne żądają m.in. podwyżki płac o 500 złotych do podstawy wynagrodzenia, choć – jak podkreślają – to kwota do negocjacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022