Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Reggae autobus, z którego rozbrzmiewa hymn Rybnickich Dni Integracji, przejechał ulicami Rybnika

Facebook Twitter

Piosenkę stworzył między innymi rybnicki muzyk- Metrowy. Pojazd dziś (10.05.) wyjechał na ulice Rybnika, by dowieź uczestników do Urzędu Miasta, a potem do Niedobczyc, gdzie w parku Czempiela przygotowano mszę polową a od 12.30 w domu kultury dyskusję na temat życia i problemów osób niepełnosprawnych.

fot.W.Troszka/ rybnik.eu

W piątek (11.05.) zaś koncerty zespołów związanych z muzyką regaee.

Wstęp wolny na koncert umożliwi skorzystanie z atrakcji szerokiej grupie odbiorców. Wystąpią znane zespoły. Na zakończenie obchodów oprócz partnerów i lokalnej społeczności zostaną zaproszeni goście z placówek min działających na rzecz osób o obniżonej sprawności z całego województwa oraz z Czech.

Dodatkowo koncertom towarzyszyć będą występy taneczne poszczególnych grup wyznaczonych przez partnerów, którzy przygotują choreografię do wcześniej wybranych utworów. Uczestnicy będą mieli możliwość przytwierdzenia filcowych dredów wykonanych w ramach warsztatów, zrobienia wisiorów i bransoletek. Dla wszystkich zostanie przygotowany ciepły i słodki poczęstunek oraz napoje.

Dla najmłodszych uczestników koncertu będą dodatkowe atrakcje w postaci gier i zabaw, a także malowania twarzy. Wszystko trwać będzie w klimacie reggae, a przygotowane gadżety będą kolorowym akcentem, a także upominkiem z III RDI.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj