Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Region: 7. ofiara szaleńca z Ostrawy

Facebook Twitter

Zmarła 7. osoba postrzelona przez szaleńca w szpitalu w Ostrawie- donoszą czeskie media. To kobieta, która została ciężko ranna, była operowana, a jej stan lekarze od początku określali jako krytyczny. Nie udało się jej uratować, obrażenia po postrzale z pistoletu, okazały się ostatecznie śmiertelne.

twitter.com/PolicieCZ

Przypomnijmy, w miniony wtorek (10.12.) około godz. 7:00 rano w poczekalni oddziału traumatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Ostrawie 42-letni mężczyzna zaczął strzelać do pacjentów. Zabił 6 osób, trzy zranił.

Jedna z nich walczyła o życie do dzisiaj (12.12). Dwie kolejne ranne osoby to mężczyźni, z których jeden opuścił już lecznicę, a drugi wciąż w niej przebywa, ale jak twierdzą lekarze, jego życiu nic nie zagraża.

Przypomnimy, że napastnikowi udało się uciec ze szpitala. 3 godziny później ,gdy odnaleźli go policjanci, popełnił w swoim samochodzie- samobójstwo strzelając sobie w głowę. Nadal nie są znane motywy jego czynu. Śledztwo prowadzą czeskie prokuratura i policja. Policja wydaje rzeczy osobom, które w panice uciekały ze szpitala i zostawiły je tam. Trwa także zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych osób i rodzin zabitych.

Pisaliśmy więcej:

Ostrawa: 6 osób zastrzelonych w szpitalu

Strzelanina w Ostrawie. Sprawca nie żyje

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie. Znamy coraz więcej szczegółów na temat tragedii

Zgaśnie świąteczna iluminacja. Ostrawa uczci pamięć ofiar strzelaniny

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj