Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Region na turystycznej mapie Polski?

Facebook Twitter

Koniec sezonu wakacyjnego. My stawiamy pytanie: ile osób dotarło do naszego regionu i co zobaczyło? Jak sprawdziliśmy przykładowo w Czerwionce-Leszczynach, tam mieszkańcy nie bardzo wiedzieli, który kierunek mieliby wskazać zabłąkanemu w ich strony turyście.

Mniejsze kłopoty ze wskazaniem miejsc godnych polecenia mili mieszkańcy Rybnika:

…Park Zdrojowy to już propozycje z Jastrzębia. A skoro jesteśmy już w Jastrzębiu, to jedziemy dalej, prosto do Cieszyna. Maria Wilkocholisz z Cieszyńskiego Centrum Informacji twierdzi, że jest sporo miejsc, które trzeba zwiedzić po polskiej stronie Cieszyna. Zresztą miasto jest odwiedzanym miejscem na turystycznej mapie Polski, statystyki mówią same za siebie.

Jest ogromna ilość turystów. 17 sierpnia w sobotę odwiedziło nas 216 Polaków i to tylko tych ludzi, którzy weszli do informacji. Nie mówiąc o tych, którzy pozostali na zewnątrz. Było 13 osób z różnych województw: łódzkie, śląskie, małopolskie, było też 19 obcokrajowców. 21 sierpnia mieliśmy 123 osoby. 12 osób z różnych krajów: z Niemiec,  1 osobę z Francji, 2 osoby z Anglii. Takie zwiedzanie Cieszyna z przewodnikiem beskidzkim trwa 4 godziny.

Na rynku w Cieszynie już w najbliższy piątek (30.08.) będziemy żegnać tegoroczne wakacje, zapraszamy do studia plenerowego od 12.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj