Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Region wspominał zmarłego Prezydenta Gdańska [wideo]

Facebook Twitter

W Radlinie, w symboliczny sposób pożegnano zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. W odpowiedzi na apel środowisk samorządowych, w sobotę w samo południe na placu Radlińskich Olimpijczyków zgromadzili się mieszkańcy, aby wspólnie w milczeniu zapalić znicze dla zmarłego Adamowicza. Włodarza wspominano także także w innych miastach regionu, m.in Czerwionce - Leszczynach, Jastrzębiu - Zdroju, Rybniku, Cieszynie czy Wiśle.

fot. UM Radlin

Jak informuje Marek Gajda, rzecznik prasowy UM w Radlinie –  w uroczystości wzięła udział również Burmistrz Radlina, wraz ze swym zastępcą oraz liczna reprezentacja radnych miejskich. Znicze złożyli również radlińscy harcerze oraz reprezentanci Polskiego Związku Szermierczego, oraz reprezentacje kilku klubów szermierczych z całego kraj. W tym czasie w Radlinie odbywały się Mistrzostwa Polski w szpadzie.

Dzielmy się dobrem, bądźmy solidarni, bądźmy otwarci na drugiego człowieka. Paweł Adamowicz pozostawił nam testament, który powinniśmy wypełnić – powiedział Burmistrz Czerwionki Leszczyn, Wiesław Janiszewski, podczas dzisiejszego spotkania. W godzinę pogrzebu Prezydenta Gdańska na terenie Familoków spotkali się mieszkańcy, by wyrazić swój symboliczny gest solidarności ze społecznością Gdańska, dać także wyraz niezgody na akty przemocy i nienawiści oraz wsparcie dla idei WOŚP.

Zamordowanego Prezydenta wspominano także w Jastrzębiu – Zdroju. Przed Galerią Jastrzębie dwóch trębaczy zagrało utwór Amazing Grace.

Tak wyglądały te chwile na cieszyńskim rynku. Fot. COK Dom Narodowy.

Na rybnickim rynku zgromadzili się między innymi przedstawiciele władz miasta – zastępcy prezydenta (sam prezydent Piotr Kuczera reprezentował Rybnik na pogrzebie w Gdańsku), przewodniczący rady miasta i rybniccy radni. Nie zabrakło także przedstawicieli rybnickiego sztabu WOŚP, młodzieży oraz wielu rybniczan, których poruszyło bestialskie zabójstwo gdańskiego samorządowca Pawła Adamowicza. To symboliczne współuczestniczenie w pogrzebie prezydenta Gdańska było również okazją do zapalenia zniczy i połączenia się myślami z gdańszczanami. (fot. L.Tyl/ UM Rybnik)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj