Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Regulacja i czyszczenie Leśnicy. Kto za co odpowiada? Sprawdziliśmy

Facebook Twitter

Prace na rzece Leśnicy w Wodzisławiu będą kontynuowane w tym roku. Jak wiecie z Radia 90: Wody Polskie poprawiły stan cieków wodnych regionie. Po majowej powodzi przeprowadzono prace konserwacyjne na rzekach Leśnica, Lubomka i Syrynka w powiecie wodzisławskim.

Jednak nie wszędzie – o czym poinformowała naszą redakcję Edyta, mieszkanka ulicy Chrobrego. Twierdzi, że w rejonie jej posesji takie prace nie zostały przeprowadzone. Sprawdziliśmy.

Wody Polskie potwierdzają, że przeprowadziły prace konserwacyjne w obszarze tzw. nowego koryta, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców terenów sąsiadujących. Te prace wykonano już w bardzo szerokim zakresie, ale będą one kontynuowane w kolejnych miesiącach. Jaki będzie ich zakres to zależy od możliwości budżetowych Wód Polskich i potrzeb, które są duże także na innych odcinkach w powiecie wodzisławskim. M.in. uregulowano rów Potoku Radlińskiego i Jedłownickiego, biegnący także wzdłuż ulicy Chrobrego. To część rzeki Leśnicy.

Na ten rok Wody Polskie planują odcinkową konserwację Leśnicy na odcinku 12 kilometrów w Wodzisławiu i cieku Jedłownicki na długości 4 kilometrów. Prace będą też prowadzone w Czyżowicach i Lubomi. Jak udało nam się ustalić, także Powiatowy Zarząd Dróg z Wodzisławia również raz na jakiś czas prowadzi prace w tym rejonie, polegające na udrażnianiu Leśnicy: ostatnim razem jesienią 2019 roku, po pierwsze z obawy o uszkodzenie drogi w momencie wylania rzeki, jak i grzecznościowo na prośbę mieszkańców.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024