StartWiadomości Wiadomości dnia

Regularnie podtruwa ich czad! Znamy wyniki kontroli bloku w Żorach

Do zapowiadanej kontroli bloku w Żorach, doszło w środę (25.04.) Radio 90 zna już jej wyniki:

Nie stwierdzono w żadnym lokalu tlenku węgla, nie stwierdzono nieprawidłowości działania wentylacji w budynku czy w tym pionie. Natomiast w czterech lokalach stwierdzono zwiększone stężenie tlenku węgla na wylocie urządzeń gazowych, czyli junkersów. Ten tlenek węgla dostawał się do prawidłowo działającej wentylacji spalinowej, więc nie było tutaj żadnych zagrożeń dla mieszkańców, a mieszkańcy tez nie zgłaszali jakichkolwiek zagrożeń –mówi nam Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Żory Zbigniew Matyjas.

Czy to one mogły być przyczyną podtrucia mieszkanki Żor? Nie wiadomo, wiadomo, natomiast że wydano jej także doraźne zalecenia. Jej piecyk gazowy został zastąpiony elektrycznym:

Zalecenie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i całej komisji było takie, żeby doraźnie zastosować w lokalu inne źródło ciepła – jeżeli chodzi o ciepłą wodę użytkową. Zamknąć wentylację w łazience – jeżeli chodzi o ciąg wentylacji powietrza i spalinowego, czyli doszczelnić to. Poczekamy na realizację zaleceń pozostałych czterech lokalach w pionie, tam gdzie chodziło o serwisowanie urządzeń gazowych. Przeprowadzimy ponownie kontrole w tym budynku. Na ta chwilę wykluczyliśmy jakiekolwiek zagrożenie.  

Ponowne zamontowanie piecyka gazowego w mieszkaniu Żorzanki będzie możliwe po tym, jak pozostali lokatorzy spełnią zalecenia spółdzielni, pod warunkiem, że jej piecyk również będzie sprawny, a ciąg wentylacyjny prawidłowy. Ze Zbigniewem Matyjasem Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Żory rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Więcej o sprawie pisaliśmy: TUTAJ!

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Zostaw komentarz