Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rehabilitacja dalej w Rydułtowach. Wstrzymano przenosiny oddziału

Facebook Twitter

Rehabilitacja nie zostanie jednak przeniesiona z Rydułtów do Wodzisławia. Przynajmniej na razie i na pewno nie do nowo wyremontowanego budynku Interny I.

Od lewej: Krzysztof Kowalik, dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach, Leszek Bizoń starosta powiatu wodzisławskiego

Mówiliśmy w Radiu 90, że według planu naprawczego lecznicy oddział rehabilitacyjny miał zostać włączony w struktury oddziału wewnętrznego. Wymagałoby to jednak dodatkowych prac w dopiero co zmodernizowanym budynku.

Krzysztof Kowalik: Pojawiły się pewne kwestie, które pozwalają nam myśleć o przyszłości obiecująco, jeśli chodzi o oddział internistyczny i rozszerzenie działalności tego oddziału. Taka możliwość się pojawiła i to jest jedna kwestia, która spowodowała, że wstrzymaliśmy się z tą decyzją. Dwa, korespondencja z Narodowym Funduszem Zdrowia, który z uwagi na to, że ten oddział już był kiedyś przenoszony, była zmniejszona liczba łóżek, utrzymał taką decyzję, że to miało być 25 łóżek, co nie pozwala nam na zachowanie pewnego standardu komfortu leczenia pacjentów rehabilitacyjnych i wykonania wszystkich tych niezbędnych pomieszczeń, które w tym oddziale powinny funkcjonować. To są te dwa czynniki, które spowodowały, że taką decyzję podjęliśmy.

– wyjaśnia Krzysztof Kowalik, dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach, który szykuje się na razie do przenosin oddziału wewnętrznego:

Krzysztof Kowalik: W tym tygodniu będziemy składać wniosek do Zarządu Powiatu, żeby ten oddział został przeniesiony i uruchomiony w Wodzisławiu w budynku, który został wyremontowany i przystosowany do działalności oddziału szpitalnego wewnętrznego. W tej chwili trwają tam prace wykończeniowe i zakładamy, że 1 maja tutaj już ten oddział funkcjonuje w Wodzisławiu i będzie leczył pacjentów na miejscu tutaj, gdzie cała baza diagnostyczna jest zlokalizowana.

Rehabilitacja będzie funkcjonować w Rydułtowach do czasu, aż znajdzie się dla niej miejsce w Wodzisławiu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023