Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Rękopisy nie płoną” do zobaczenia dziś w rybnickim DKF

Facebook Twitter

Irański dramat polityczny pod tytułem "Rękopisy nie płoną", to propozycja rybnickiego DKF-u na dzisiejszy (29.09.) wieczór. Ekran pokaże go w kinie Kultura w Rybniku o 19.00. Jak czytamy na plakacie film był zakazany w Iranie.

Jego reżyser, scenarzysta i producent Mohammad Rasoulof usunął nazwiska wszystkich swoich współpracowników, tak, by odpowiedzialność za „Rękopisy nie płoną” spoczywała tylko na nim.

gatunek: dramat polityczny
produkcja:     Iran
scenariusz i reżyseria: Mohammad Rasoulof

Sześćdziesięcioparoletni pisarz i były więzień polityczny, Kasra, pracował w tajemnicy nad swoim zbyt wiele ujawniającymi wspomnieniami. Władze oczywiście o tym wiedzą – jego telefon jest na podsłuchu, a dom pod stałą obserwacją – i żądają oddania rękopisu. Kasra zgadza się w zamian za pozwolenie wyjazdu z kraju do córki, do Paryża. Jeśli władze nie wywiążą się z umowy, grozi publikacją, bo ma ukryte jeszcze dwie kopie. Jednak Kasra nie zdaje sobie sprawy, z kim ma do czynienia. Służby specjalne domyślają się, gdzie rękopisy są schowane, a dwóch egzekutorów wyrusza z misją zabicia pewnej osoby. To ma wyglądać na samobójstwo…    /filmweb.pl/

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2021