Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rekord w powiecie wodzisławskim. Kierowca otrzymał 22 punkty karne i 4,5 tysiąca złotych mandatu

Facebook Twitter

Niechlubny rekord odnotował mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Za doprowadzenie do 2 kolizji i opuszczenie miejsca zdarzenia dostał 22 punkty karne i 4,5 tysiąca złotych mandatu. Policjanci drogówki zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Marklowicach, na ul. Wyzwolenia.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Kierujący bmw najechał na tył hondy i pojechał dalej. Kilkaset metrów dalej najechał na tył volkswagena, którym jechała 47-letnia mieszkanka Wodzisławia Śląskiego, zjechał z jezdni i zatrzymał się w pobliskich zaroślach. W wyniku pierwszego zdarzenia lekkie obrażenia ciała odniósł kierujący hondą 64-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego.

Za spowodowanie tej kolizji, kierujący bmw został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych i 12 punktami karnymi. Za spowodowanie drugiej kolizji 50-latek został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. złotych i 10 punktami karnymi.

Od 17 września br. obowiązuje mechanizm uzależniający usunięcie punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego od uregulowania mandatu. Dodatkowo punkty będą kasowane dopiero po upływie 2 lat. Obecnie limit wynosi 24 punkty. Po uzyskaniu takiej liczby kierowcy zostaje odebrane prawo jazdy.

Aby je odzyskać, związane jest to z koniecznością przejścia badania psychologicznego oraz wzięcia udziału w egzaminie sprawdzającym. Kierujących posiadających prawo jazdy krócej niż rok, obowiązuje limit 20 punktów karnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024