Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rekordowa dotacja na drogę Pszczyna-Racibórz

Facebook Twitter

Blisko 290 mln złotych dofinansowania na drogę Pszczyna-Racibórz. Rybnik chwali się rekordową dotacją na budowę pierwszego etapu inwestycji, przyznaną przez zarząd województwa śląskiego. To ponad 10- kilometrowy odcinek, od ronda Raciborskiego w Żorach do ul. Wodzisławskiej w Rybniku.

Planowana droga będzie drogą klasy GP (główna przyspieszona) o przekroju 2×2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu). Trasa będzie całkowicie bezkolizyjna – skrzyżowania z kluczowymi drogami niższego rzędu będą wykonane w formie węzłów. W celu usunięcia kolizji z drogami, liniami kolejowymi oraz ciekami wodnymi zostanie wybudowane 13 obiektów mostowych (2 mosty i 11 wiaduktów). Główne cele inwestycji to: usprawnienie dojazdu do autostrady A1 i odciążenie obszarów silnie zurbanizowanych, w tym centrum miasta od ruchu pojazdów. Kluczowym rezultatem projektu będzie znaczne skrócenie czasu przejazdu przez Rybnik szczególnie na osi wschód-zachód.

19 kwietnia Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania projekt Miasta Rybnik obejmujący I etap budowy drogi Racibórz – Pszczyna na terenie Rybnika. Przyznane dofinansowanie to kwota 289 989 933,34 zł, która pokrywa prawie 67% planowanych kosztów budowy. Warto wspomnieć, że jest to najwyższe dofinansowanie przyznane kiedykolwiek projektowi realizowanemu przez Miasto Rybnik w trakcie kilkunastu lat ubiegania się o fundusze UE i jedno z najwyższych dofinansowań przyznanych na projekt realizowany przez JST w całym województwie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024