Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rekordowa liczba uczestników w Biegu Barbórkowym

Facebook Twitter

Tegoroczny, 14. Bieg Barbórkowy w Rybniku ukończyło blisko 900 osób. Co ciekawe, zaczął się on przemarszem orkiestry górniczej, z którą uczestnicy przemaszerowali 300 metrów w starcie honorowym. Później ruszyli, by rywalizować na dystansie 10 kilometrów.

Fot. Agnieszka Kaźmierczak/Foto Stories by AK

Najszybszy wśród mężczyzn okazał się górnik z Radlina, Mateusz Mrówka, który pokonał na trasie ubiegłorocznego zwycięzcę, rybniczanina Dawida Malinę. Na mecie cieszył się z wygranej:

(…) Dawid trzy razy z rzędu wygrał w Rybniku, nie byłem faworytem, ale dużo teraz trenuję. Może stąd taki dobry czas i wygrana. Walczyłem do samego końca, życiówki nie było, ale też warunki nie były za dobre. Bardzo się cieszę. Trasa bardzo ciężka. (…)

Wśród kobiet najszybsza była Ewa Kucharska:

Biegło się ciężko, bo jestem po okresie roztrenowania, także to był mój pierwszy akcent, ale widać, że udany. Gdyby nie wiatr, to byłaby pogoda idealna do biegania (…), nie było aż tak tragicznie jakby się wydawało. (…) Trasa jak to w Rybniku ciężka, duże podbiegi i lekkie zbiegi.

Dodajmy, że na starcie Biegu Barbórkowego w Rybniku stanęli także biegacze z Czech, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i… Tanzanii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj