Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rekordowe pieniądze z Polskiego Ładu dla Rybnika. Zostaną przeznaczone na drogę Racibórz-Pszczyna

Facebook Twitter

Rekordowe dofinansowanie dla Rybnika w ramach Polskiego Ładu. Miasto otrzymało 65 milionów złotych, które mają zostać przeznaczone na budowę drogi Pszczyna-Racibórz. To największe środki przyznane miastom na Śląsku. 

fot. facebook.com/wojciech.piecha.5

Mówi senator Prawa i Sprawiedliwości z Rybnika:

Wojciech Piecha: Rybnik już dostał 100 milionów złotych z funduszu obwodnic, 65 milionów to już zapewnia finansowania, Rybnik sobie też dołoży. To by też skomunikowało te gminy sąsiednie, Jejkowice, Gaszowice, lepszy dostęp do autostrady z Rydułtów. Mamy jeszcze problem z wjazdem na autostradę od Żor. Tam się tworzą korki. (…) Cały region dostaje około 600 milionów złotych.

Prawie 9 milionów złotych otrzymały Świerklany: pieniądze pójdą na budowę hali magazynowej z zapleczem higieniczno-sanitarnym w Świerklanach oraz budowę w jej rejonie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zwonowice w gminie Lyski doczekają się sali gimnastycznej, gmina otrzymała 8 milinów 700 tysięcy. Podobna kwota zasili budżet Jejkowic:

Wojciech Piecha: Gmina Jejkowice dostaje 8 milionów złotych na kanalizację, na takie potrzeby własne. Ta gmina nigdy takich pieniędzy nie widziała,  ale jak twierdzi wójt, poradzi sobie z tą sumą i doprowadzi te inwestycje do końca. Myślę, że te pieniądze będą spożytkowane tak jak to zakładaliśmy, inwestycje są progospodarcze. (…)

Powiat rybnicki otrzymał w ramach Polskiego Ładu 8,5 miliona złotych na modernizację DPS-u w Lyskach, ale też na zakup fortepianów. Ten drugi projekt nosi nazwę:„Rozbudowa infrastruktury kulturalnej poprzez zakup fortepianu na cele konkursu dla młodych talentów oraz dwóch fortepianów zewnętrznych”, ma wartość 1.500.000,00 zł

W ramach projektu przewiduje się zakup fortepianu na potrzeby festiwali/przeglądów/konkursów dla młodych talentów. Po zakupie tego fortepianu na terenie Powiatu Rybnickiego będzie realizowany program „Klavier zamiast klawiatury”, który będzie miał na celu propagowanie talentów muzycznych w zakresie gry na fortepianie wśród mieszkańców nie tylko Powiatu Rybnickiego ale również z całego kraju. Ponadto planuje się zakup 2 fortepianów zewnętrznych, które dostępne będą dla chętnych bez ograniczeń czasowych (Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach oraz planty przed Starostwem).

– informuje Starostwo Powiatowe w Rybniku.

Gaszowice dostaną niespełna 8 milionów m.in. na termomodernizację budynku administracyjno-biurowego przy ul. Rydułtowskiej. Czerwionka-Leszczyny za 5 milionów wybuduje place rekreacyjne w 6 sołectwach: z miejscem zabaw dla dzieci i siłowniami pod chmurką.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj