Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rekordowe statystyki śmierci chorych? To był błąd!

Facebook Twitter

Czy to była "czarna środa" w powiecie wodzisławskim? Pytają nasi słuchacze, zaniepokojeni danymi na temat sytuacji epidemicznej w regionie opublikowanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach.

fot.fernandozhiminaicela/pixabay.com

Z tych wczorajszych (19.11.) wynika, że w środę (18.11.) w szpitalu działającym na terenie powiatu wodzisławskiego zmarło aż 19 pacjentów zakażonych COVID-19.

To zastraszająca liczba jak na jedną dobę, praktycznie zmarli wszyscy pacjenci oddziału covidowego

– pisze do nas słuchacz.

Szybko okazało się, że to… pomyłka. Uspokaja dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach, Krzysztof Kowalik, który również wyjaśniał tę sytuację w wojewódzkiej stacji w Katowicach.

Ilość zgonów podają lekarze, a ci pracujący na oddziale covidowym w wodzisławskim szpitalu nie mieli w ostatnich dniach czasu, by przekazać te informacje. Dlatego w końcu wysłali dane z kilkunastu dni, a ktoś je po prostu zsumował i opublikował jako dane za środę.

Co więcej, w tę środę (18.11.) w szpitalu w Wodzisławiu nie odnotowano ani jednego zgonu pacjenta zakażonego koronawirusem! Prawdopodobnie do błędu doszło na poziomie ministerstwa. Tam też ktoś źle wpisał lokalizację oddziału covidowego. Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach to jedna lecznica, a pacjenci zakażeni COVID-19 są leczeni w budynku w Wodzisławiu. Błędem jest więc podawanie w statystykach, że do zgonów doszło w szpitalu w Rydułtowach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj