Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rektor PWSZ w Raciborzu przyznaje, że miał tremę podczas pierwszych zajęć. Za nami pierwszy tydzień nauki stacjonarnej

Facebook Twitter

Pierwszy tydzień nauki stacjonarnej na uczelniach za nami. Sprawdzamy, czy studenci i wykładowcy są zadowoleni z powrotu do tradycyjnej nauki. Większość uczelni, jak na przykład Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu postanowiła wrócić do stacjonarnych zajęć.

Co mówią uczący się w Raciborzu?

Ze studentkami Państwowej Wyższe Szkoły Zawodowej w Raciborzu rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Rektor uczelni, dr Paweł Strózik nie ma wątpliwości, że powrót do stacjonarnej nauki to dobry krok:

Paweł Strózik: Na razie jesteśmy po kilku dniach pracy, ale uśmiechy na ustach studentów i zadowolenie wykładowców, którzy mówią „nareszcie niemusze siedzieć gdzieś tam w kącie w domu, tylko mogę wyjść od ludzi”, świadczą o tym, że to jest bardzo pozytywna zmiana. Miejmy nadzieję, że pozostaniemy tak dług otwarci, mówiąc kolokwialnie, jak tylko się ta. To troszkę zależy od nas samych, bo odpowiedzialne podejście na pewno znacząco wydłuży ten okres otwartych. Ja mam nadzieję, że będzie on jak najdłuższy. A stopień wyszczepienia pracowników naukowo-dydaktycznych, czy również studentów, choć nie mamy prawa o to pytać, jest na tyle wysoki, że jestem bardzo dużym optymistą.

Jak przyznaje rektor raciborskiej uczelni, pierwszym zajęciom na żywo ze studentami towarzyszyła mu trema:

Paweł Strózik: Pomimo, że mój staż pracy dydaktyka w uczelni jest naprawdę długi, to odczułem swego rodzaju tremę. To jest swego rodzaju pozytywna emocja, to jest właśnie emocja, która charakteryzuje się w tych relacjach mistrz – student, pozwala wczytywać na bieżąco również i odczucia emocje, uczestników tego procesu dydaktycznego. Komputer to absolutnie uniemożliwiał. I nie mówię o kwestiach technicznych, że czasami było coś za cicho, albo czasami coś dodatkowo brzęczało, albo pojawiały się szumy, ale mówię o tych kwestiach, że można do studenta podejść, można faktycznie się upewnić, czy te notatki, które on sobie w zeszycie robi, idą w dobrym kierunku. Można bezpośrednio go korygować.

W tym roku akademickim naukę na pierwszym roku w PWSZ w Raciborzu rozpoczęło 500 studentów. W sumie kształci się w niej 1350 osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj