Relacja: VI międzynarodowy półmaraton Kietrz – Rohov

9 czerwca 2012 r. odbył się VI międzynarodowy półmaraton Kietrz - Rohov. W stawce 358 zawodników znalazło się kilkunastu biegaczy z KS Forma Wodzisław Śląski. Większość trasy przebiegała wśród pól i małych przygranicznych miejscowości. Pogoda nie rozpieczczała uczestników biegu, przez większą część trasy padał deszcz. Półmaraton wygrał zawodnik KKB Finiszu Kalisz Marcin Zagórny z rewelacyjnym wynikiem 1 godzina 10 minut 46 sekund.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Formy Wodzisław Śląski. Mateusz Wolnik, Arkadiusz Kubik, Adam Koloska, Franciszek Wyszkoń, Lesław Kozielski uzyskali 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej open.
Indywidualnie na podium stanęli również: Arkadiusz Kubik – III miejsce w kategorii M40, Zbigniew Marszałkowski – III miejsce w kategorii Dyrektorów Biegów.
Wielu naszych zawodników ustanowiło nowe rekordy życiowe.

Równolegle do półmaratonu odbyły się zawody Nordic Walking na dystansie 9 km.
Liczącej przeszło 30 zawodników stawce przewodzili kijkarze KS Forma Wodzisław Śląski.
Katarzyna Kanclerz – Januszewska wygrała rywalizacje pań, Katarzyna Reclik zajęła III miejsce.
Wśród panów na drugim stopniu podium uplasował się Mirosław Kuczok.