Remis jak porażka. ROW Rybnik – Pogoń Siedlce 1:1 [WIDEO]

Remis jak porażka. Znów nie udało się sięgnąć po 3 punkty piłkarzom ROW-u Rybnik. W minioną sobotę (01.09.) zmierzyli się na własnym stadionie ze spadkowiczem z pierwszej ligi- Pogonią Siedlce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, choć przez większą część meczu rybniczanie prowadzili 1:0.

Gola w 18. minucie zdobył, wykorzystując rzut karny Jan Janik. Goście wyrównali już w doliczonym czasie gry. W 93. minucie meczu punt Pogoni zapewnił Adrian Paluchowski. „Zdobyty dziś punkt nie cieszy” – mówił po meczu kapitan ROW-u, Jan Janik:

Oczywiście, że nie cieszy. Dzisiaj interesowały nas tylko trzy punkty. Myślę, że tym bardziej to boli, bo mieliśmy naprawdę dobry początek meczu. Pierwsza połowa, początek drugiej – naprawdę drużyna realizowała plan w 100%. Drużyna gości nie miała żadnych sytuacji. Nie wiem, może brak szczęścia, nie wiem naprawdę co powiedzieć. Ostatnia akcja meczu, tracimy w doliczonym czssie gry. Jest w nas bardzo dużo złości, musimy to przełożyć w następnym meczu i wygrać.

Znów prowadzimy, a niestety nie wygrywamy – mówił na pomeczowej konferencji trener ROW-u, Roland Buchała:

Mamy pecha z niedowiezieniem po raz trzeci trzech punktów do 90. minuty. To nas dzisiaj strasznie boli, bo w 93 minucie jeszcze nigdy nie dostałem, a teraz wiem jakie to uczucie. Jest przykro, bo trzy połowy z rzędu wygrywamy, i z Widzewem i na Błękitnych i dzisiaj z Pogonią. Zawodnicy realizują wszystko, co sobie zakładamy, dają serce na boisku. Chłopaki naprawdę dali z siebie wszystko. Każdy, kto był na boisku, widziałem grał na „maksa” i naprawdę nam zależało i tak żeśmy wyszli na ten mecz, że dzisiaj jest ten dzień, że tę passę dwóch nieprzegranych meczów zakończymy zwycięstwem – no i zabrakło nam minuty.

ROW ma na koncie 6 punktów, podobnie jak trzy inne drużyny i zajmuje 14. miejsce w tabeli II ligi. W najbliższy weekend rybniczanie zagrają na wyjeździe z liderem, Siarką Tarnobrzeg.

ROW 1964 Rybnik – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

Bramki: Jan Janik 18. (k) – Andrzej Rybski 90.

ROW: Kacper Rosa – Jan Janik, Szymon Jary, Michał Bojdys – Marek Krotofil, Bartosz Kunat (87. Piotr Dudzik), Bartłomiej Wasiluk, Dominik Zawadzki (90. Damian Koleczko), Paweł Jaroszewski – Przemysław Brychlik (67. Kamil Spratek), Piotr Okuniewicz (82. Mateusz Mazurek).

Pogoń: Rafał Misztal – Sebastian Krawczyk (64. Michał Wrzesiński), Armin Pjetrović, Tomasz Margol, Dariusz Brągiel – Sebastian Pociecha, Andrzej Rybski, Piotr Marciniec (56. Bartosz Wiktoruk), Paweł Garyga (80. Mateusz Bochnak) – Adrian Paluchowski, Kamil Walków (71. Adam Mójta).

Żółte kartki: Wasiluk, Zawadzki – Pjetrović.