Remis piłkarzy GKS-u Jastrzębie wywalczony w ostatniej sekundzie spotkania

Podziałem punktów i wynikiem 1:1 zakończył się sobotni (30.03.), wyjazdowy mecz jastrzębian ze Stomilem Olsztyn.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 36. minucie spotkania. GKS walczył do końca, w 94. minucie strzał z rzutu wolnego dobił do bramki Stomilu, Adam Wolniewicz. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Mówi trener GKS-u, Jarosław Skrobacz:

Olbrzymia dramaturgia, bo wiadomo, że jeśli prowadzi się przez dłuższy okres czasu, potem my naprawdę staraliśmy się, dążyliśmy do tego remisu, myślę, że ten remis z przebiegu tego spotkania, to jest to minimum, które nam się należało. Okoliczności, w jakich padła ta bramka, dodają tylko dramaturgii. Uważam, że my na ten remis dzisiaj zasłużyliśmy.

GKS wywalczył w Olsztynie jeden punkt, ma ich teraz 33 i zajmuje 8. miejsce w tabeli 1. ligi. W środę (3.04.) jastrzębianie rozegrają kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem zmierzą się z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

Stomil Olsztyn – GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)
1:0 – Szymon Sobczak (36 min.)
1:1 – Adam Wolniewicz (90+4 min.)

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Lukas Kubań, Jakub Mosakowski, Grzegorz Lech, Plamen Krachunov, Paweł Głowacki (28. Maciej Pałaszewski), Szymon Sobczak (87. Wojciech Dziemidowicz), Kensuke Enjo (61. Michał Suchanek), Mateusz Gancarczyk, Janusz Bucholc (k), Waldemar Gancarczyk.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak (81. Krzysztof Gancarczyk), Adam Wolniewicz, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Maciej Spychała, Damian Tront, Farid Ali (60. Dominik Szczęch), Kamil Jadach (k), Patryk Skórecki (69. Adam Żak), Jakub Wróbel.

Żółte kartki: Bucholc, Mosakowski, Krachunov (Stomil) oraz Wolniewicz, Spychała (GKS).