Remisowe spotkanie ROW Rybnik kontra Unia Turza Śląska

Podział punktów w czwartoligowych derbach regionu. Wynikiem 1:1 zakończyło się sobotnie (28.05.) starcie w Rybniku piłkarzy ROW-u z Unią Turza Śląska.

W pierwszej połowie lepiej zagrali goście, którzy w 11 minucie po strzale Mariusza Wanglorza wyszli na prowadzenie. W drugiej na boisku dominował ROW, który wyrównał po golu Jakuba Pochcioła. Rybniczanie nie wykorzystali kilku stworzonych sytuacji i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Po spotkaniu kapitan ROW-u, Jan Janik stwierdził:

Jan Janik: Myślę, że początek był bardzo nerwowy, na pewno sytuacja zmieniła się wraz ze straconą bramką. Szkoda, że w taki sposób straciliśmy bramkę. Później rzeczywiście drużyna gości miała więcej z gry. Nie umieliśmy sobie poradzić podejściem pod przeciwnika, z pressingiem. W przerwie zmieniliśmy ustawienie, przyniosło to efekt. Byliśmy drużyną dominującą, było widać, że dążymy do zdobycia bramki i nawet wygrania tego meczu. Były ku temu okazje, ale szanujemy remis, cieszymy się, nie da się meczu wygrać, to trzeba go zremisować.

Mój zespół nie był w pełni sił po meczu Pucharu Polski, który wygraliśmy w środę z trzecioligową Polonią Bytom 1:0

– mówił szkoleniowiec Unii Marek Hanzel.

Marek Hanzel: Opadliśmy z sił, widać, że ten środowy mecz nas dużo kosztował, miałem już w przerwie pretensje do zespołu, o to, że nie jesteśmy agresywni i dynamiczni. Ale teraz troszkę ochłonąłem i myślę, że to konsekwencja meczu środowego, że opadaliśmy z sił, ROW uzyskiwał przewagę. Mieliśmy sytuację na 2:0, mogliśmy ten mecz zamknąć, nie trafiliśmy, dostaliśmy bramkę. Myślę, że remis sprawiedliwy.

Po tym spotkaniu Unia jest nadal trzecia w tabeli śląskiej grupy drugiej Zina czwartej ligi, ROW jest na 10. miejscu. A inne zespołu z regionu? Drugi jest LKS Bełk, 6. Kuźnia Ustroń, 13. miejsce zajmują Czarni Gorzyce a 14. Unia Książenice.