Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remizy OSP pełne darów. Strażacy- ochotnicy zwożą, segregują, rozwożą [FOTO]

Facebook Twitter

"W kilka godzin po wybuchu wojny, już działaliśmy"- mówią nam strażacy z OSP w Niewiadomiu, ale tak jak oni, ochotnicy pracują we wszystkich jednostkach w regionie. Przyjmują dary, segregują je i przygotowują do wydania dla potrzebujących. Strażacy w Niewiadomiu nie maja jeszcze swojej remizy, dlatego sztab kryzysowy urządzili w jednym z odnowionych budynków Zabytkowej Kopalni Ignacy.

Łukasz Materzok:  Wstępna segregacja, według rozpiski, żeby powstały pakiety startowe, to Rybnicka paczka dla Ukrainy. Paczki powinny być wszystkie takie same. Głównie chodzi o pomaganie, strażacy poszli na pierwszy rzut, w Rybniku bardzo szybko, bo po kilku godzinach już była reakcja,  że trzeba pomóc i pomagamy. pomagamy w każdej jednostce,  jest 14 jednostek w Rybniku i każda jednostka prowadzi taką zbiórkę. Segreguje dary do paczek oraz przygotowujemy  transport darów bezpośrednio do Ukrainy.

Naczelnik OSP w Rybniku- Niewiadomiu mówi, że jeszcze jutro (4.03.) trafia do nich dary zebrane w szkołach w ich dzielnicy. One także zostaną przejrzane i przygotowane jako pakiety startowe dla Ukraińców.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj