Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont basenu w Połomi wydłuży się. Otwarcie pływalni planowane jest na 1 czerwca

Facebook Twitter

Prace modernizacyjne, zakładające termomodernizację i rekuperację, zajmą więcej czasu niż zakładano. Wykonawca stwierdził, że z powodu pandemii nie jest w stanie wywiązać się z umowy w zakładanym terminie. Radni na wniosek wójta gminy Mszana, podjęli więc decyzję, by w tym czasie wyremontować dużą nieckę basenu.

fot.https://www.gosmszana.pl

Zmiany w uchwałach budżetowych oraz przekazanie środków dla powiatu wodzisławskiego na zadania związane z budową chodników wzdłuż dróg powiatowych, przegłosowała na wczorajszej sesji Rada Gminy Mszana. Do budżetu na 2021 rok dołożono zadanie: wykonanie modernizacji dużej niecki basenowej na Krytej Pływalni w Połomi, na co zaplanowano wydatek w kwocie 350.000 złotych.

Remont pływalni trwa od ubiegłego roku, natomiast w projekcie, nastawionym na termomodernizację i rekuperację obiektu, nie był uwzględniony remont dużej niecki. Władze gminy uznały jednak, że warto wykonać to zadanie, dopóki pływalnia i tak jest zamknięta – ze względu na trwający remont oraz z powodu obostrzeń epidemicznych. Remont dużej niecki będzie osobnym zadaniem, na które zostanie ogłoszony odrębny przetarg i podpisana nowa umowa.

Dyskusja nad projektem uchwały była długa, jeden z radnych chciał zdjęcia projektu z porządku obrad, ostatecznie jednak Rada przyjęła uchwałę stosunkiem głosów 14 za, 1 przeciw.

Teraz Gmina chce ogłosić przetarg na dodatkowe zadanie. Planuje się, aby basen został otwarty od 1 czerwca.

Firma, która wykonuje termomodernizację, z powodów związanych z COVID-19 wnioskowała o wydłużenie terminu zakończenia remontu. Uznaliśmy, że skoro otwarcie basenu i tak się przesunie, zasadne jest wyremontowanie teraz dużej niecki basenowej. W basenie obecnie nie ma wody, obiekt jest i tak zamknięty i nie korzystają z niego ludzie, więc sensowniejsze jest wykonanie prac teraz, niż za dwa lata spuszczanie wody i ponowne zamykanie basenu na czas remontu niecki

– wyjaśnia zastępca wójta, Błażej Tatarczyk.

Remont Krytej Pływalni to jedna z największych inwestycji gminnych w ostatnim czasie. Będzie kosztować 3,9 mln zł, w tym 700 tys. zł dofinansowania Gmina pozyskała w ramach konkursu RPO WSL 2014-2020, poddziałanie 4.3.2 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – RIT.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021