Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont basenu w Tworkowie. Kąpielisko będzie bezpieczne i nowoczesne

Facebook Twitter

Stalowa niecka basenu, nowe szatnie, przebieralnie i otoczenie odpowiednie dla całych rodzin. Trwają już prace przy modernizacji basenu w Tworkowie. To jedyne kąpielisko w Krzyżanowicach. Jak mówi wójt gminy Grzegorz Utracki, decyzja o remoncie zapadała w czasie pandemii.

Stary basen w Tworkowie/ fot. krzyzanowice.pl

Grzegorz Utracki: Mamy infrastrukturę, ale pandemia spowodowała, że nie mogliśmy w ubiegłym roku otworzyć tego obiektu, ponieważ musielibyśmy do starego obiektu, w którym nie było dozowania automatycznego chloru, infrastruktura była przestarzała, włożyć 100 tysięcy złotych, żeby go otworzyć na jeden sezon. Postaraliśmy się poszukać środków zewnętrznych i udało się uzyskać aż 13 milionów z „Polskiego Ładu”.

Choć była to jedna z najwyższych dotacji przyznanych gminom wiejskim, w czasie postępowania przetargowego okazało się, że i tak za mało; najtańsza oferta opiewała na 19 milionów złotych.

Grzegorz Utracki: Gdybyśmy mieli budować nowy basen, to byśmy się na to nie zdecydowali, ale w związku z tym, że mamy tą infrastrukturę w bardzo fajnym, ciekawym miejscu, to zdecydowaliśmy się to otworzyć, aby dzieci i młodzież, ale też osoby dorosłe miały kąpielisko bezpieczne.

Grzegorz Utracki, wójt Krzyżanowic

Utracki zwraca też uwagę na kolejną sprawę, która przekonała wszystkich w gminie do tej inwestycji.

Grzegorz Utracki: Większość naszych mieszkańców korzystało z kąpielisk otwartych w Czechach, mamy w Haci, do Ostrawy nasi mieszkańcy jeździli, ale pandemia pokazała, że granice znów zostały zamknięte i nie można było w ubiegłym roku wyjechać i wtedy pojawiły się próby korzystania z nielegalnych kąpielisk, ze żwirowisk, a one są naprawdę niebezpieczne.

Basen w Tworkowie ma być gotowy w przyszłym sezonie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj