Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Remont Domu Narodowego w Cieszynie potrwa dłużej o 3 miesiące

Facebook Twitter

Pojawiły się dodatkowe prace, które trzeba wykonać w związku np. z dostosowaniem budynku do przepisów przeciwpożarowych.

Do końca wakacji Cieszyński Ośrodek Kultury gościnnie prawdopodobnie pozostanie na terenie Browaru Zamkowego:

Chcemy przeprowadzić dodatkowe prace konserwatorskie na sali widowiskowej, żeby na 100-lecie ta nasza sala była dopieszczona. Będą prowadzone prace konserwatorskie portalu przy scenie. Odkryliśmy na etapie prac złocenia wokół tego portalu, jak również gzymsów, także chcemy to poodkrywać i w tych głównych miejscach (oczywiście na więcej nie mamy środków) przywrócić tą ładną kolorystykę. Chcemy przedstawić, jak ta sala wyglądała kiedyś – mówi Monika Sikora-Monkiewicz, dyrektorka Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.

Remont dotyczy nie tylko sali widowiskowej, ale całego budynku. Niebawem zamontowana zostanie winda dla osób niepełnosprawnych, do ich potrzeb zostaną też dostosowane toalety.

Dotyczy to również powstania na ostatniej kondygnacji takiego Centrum Folkloru Śląska Cieszyńskiego. Chodzi o wszelkie instalacje, czy to kanalizację, która naprawdę bardzo była uciążliwa dla nas. Jeśli chodzi o instalację elektryczną, ona została w zupełności odnowiona. Wcześniej, często przy koncertach, po prostu musieliśmy przerywać ze względu na jakieś przeciążenia, bo nie wytrzymywała ówczesna instalacja elektryczna. Generalnie remont był już bardzo oczekiwany. Na parterze pojawi się taka recepcja, która będzie witała gości już od samego wejścia. Także będzie to zdecydowanie wyższy standard. Wszelkie pomieszczenia administracyjne i biurowe będą na ostatniej kondygnacji, natomiast taka strefa głośna to jest parter i I piętro. Na I piętrze, tam gdzie jest sala widowiskowa będą wszelkie pracownie, pokoje spotkań, sale warsztatowe.

W tej chwili zajęcia dodatkowe odbywają się w różnych miejscach miasta:

Była to dla nas nie lada gimnastyka, dla ponad 30 zajęć popołudniowych znaleźć miejsce. Z większymi bądź mniejszymi problemami udało nam się te zajęcia do tej chwili kontynuować w bardzo fajnej frekwencji. Mamy ponad 600 uczestników zajęć. Ja bardzo cenię, że jest duże zrozumienie dla tego co robimy, w jakiej sytuacji się znajdujemy. Myślę, że dobrniemy do końca z sukcesem. 

Remont Domu Narodowego w Cieszynie to koszt ponad 2,5 mln złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2020