Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont DW 933 w Pawłowicach. Jak idą prace? Jak długo jeszcze?

Facebook Twitter

Jeszcze do końca listopada potrwa przebudowa DW 933 w Pawłowicach, a to oznacza, że dopiero w grudniu mieszkańcy nie będą musieli korzystać z uciążliwych objazdów. Od ponad 1,5 roku do Pszczyny trzeba jeździć przez Strumień.

fot. pawlowice.pl

To także ogromne problemy dla mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji. Pawłowiczanie korzystają z objazdu drogą z kamienia biegnącą wzdłuż torów, która pozwala im dotrzeć do ul. Zapłocie. Jej stan budzi jednak wiele zastrzeżeń, swoje zrobiły także warunki atmosferyczne. Po interwencji samorządowców, wykonawca poprawił nawierzchnię.

Dodatkowo mieszkańcy korzystają również z przebudowywanego odcinka DW 933, którego pozbawiona asfaltu nawierzchnia może powodować uszkodzenia w pojazdach. Prowadzący inwestycję Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że w przypadku uszkodzeń pojazdów podczas korzystania z objazdu sprawę należy zgłaszać bezpośrednio do biura budowy Strabag znajdującego się w Pszczynie przy ul. Antesa 11. lub na adres Biura regionalnego Strabag Polska Sp. z o.o. ul. Kolista 25, 40-467 Katowice, tel. 32 7350-340.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 933 na odcinku II od Pawłowic do Pszczyny to potężna inwestycja współfinansowana z funduszy unijnych, a realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich ZDW w Katowicach za około 240 mln zł. Docelowo kompleksowo będzie przebudowany szesnastokilometrowy odcinek drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą, m.in. będą przebudowane lub zbudowane chodniki, ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe. W konsekwencji dojazd od Pszczyny będzie bardziej komfortowy i bezpieczny, również dla poruszających się wzdłuż drogi pieszych i rowerzystów. W ramach prac, w miejsce starego mostu nad torami kolejowymi, budowany jest zupełnie nowy. To właśnie budowa mostu, który jest jednym z trudniejszych i bardziej wymagających obiektów budowlanych, spowodowała konieczność zamknięcia drogi i poprowadzenia objazdów, również dla mieszkańców, których posesje są zlokalizowane przy DW 933.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj