Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont DW 941. Na trasie w Beskidy znów utrudnienia

Facebook Twitter

Robotnicy wrócili na trasę w Beskidy. Po zimowej przerwie w minionym tygodniu ruszył remont drogi wojewódzkiej DW941 przez Wisłę.

www.facebook.com/miastowisla

To ogromna inwestycja rozpoczęta w minionym roku, na długości ponad 5 kilometrów, droga jest rozbierana i budowana od nowa. Koszt inwestycji, której koniec planowany jest na połowę października 2021 roku, to 98,9 mln zł.

Jak zorganizowano tam teraz ruch?

Drogowcy pracują na odcinku od skrzyżowania z ul. J. Sztwiertni do ronda na Oazie, gdzie wprowadzono czasową organizację ruchu:

– ruch na remontowanym odcinku zostanie poprowadzony w jednym kierunku oraz objazdem ul. Wyzwolenia, M. Konopnickiej, Olimpijska, J. Sztwiertni.

– na ulicy Kolejowej w rejonie skrzyżowania z ul. J. Sztwiertni jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa, a poprzez wyłączenie lewoskrętu w ul. J. Sztwiertni ruch do ronda na Oazie będzie prowadzony jednokierunkowo.

– na ulicy M. Konopnickiej ruch poprowadzony będzie w jednym kierunku lecz odwrotnie niż dotychczas tj. od ul. Wyzwolenia do ul. Olimpijskiej. Miejsca parkingowe pozostają w dotychczasowej lokalizacji.

– na ul. Olimpijskiej – od skrzyżowania z ul. M. Konopnickiej ruch będzie prowadzony jednokierunkowo w stronę skrzyżowania z ul. 1 Maja i J.Sztwiertni.

– na ulicy J. Sztwiertni wprowadzono ruch jednokierunkowy (od ul. Olimpijskiej po ul. Kolejową) i obowiązkowy nakaz skrętu w prawo w ulicę Kolejową ( w stronę Centrum).

– na ul. 1 Maja – na skrzyżowaniu z ul. Kolejową wprowadzono obowiązkowy nakaz skrętu w lewo – włączenie do drogi wojewódzkiej tylko w kierunku ronda na Oazie.

– przystanki autobusowe z Oazy i ul. Olimpijskiej na czas zmiany organizacji zostaną przeniesione:

na ul. Konopnicką – kierunek w stronę Wisły Centrum,
na drogę wojewódzką w rejon wjazdu na kolej linową na Skolnity – kierunek w stronę ronda na Oazie.

– na remontowanym odcinku wzdłuż drogi wojewódzkiej wprowadzono zakaz ruchu pieszych oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Od wtorku (17.03.) wprowadzono ruch wahadłowy na odcinku od granicy z Ustroniem do przejazdu kolejowego na Obłaźcu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023