Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont lokali socjalnych zakończony. Zmodernizowano blok przy Gagarina w Jastrzębiu [FOTO]

Facebook Twitter

Zakończył się remont budynku z lokalami socjalnymi w Jastrzębiu-Zdroju. Zmodernizowano blok przy Gagarina, są tu teraz 4 mieszkania dla osób niepełnosprawnych, 15 lokali tymczasowych, a także pomieszczenia do wykorzystania przez mieszkańców sołectwa Szeroka.

fot. Barbara Englender/ jastrzebie.pl

Około 35 metrów kwadratowych liczą sobie mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami. Na tej powierzchni znajdują się pokoje z aneksami kuchennymi i łazienki. Każde z tych 4 mieszkań zostało w pełni dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

fot. Barbara Englender/ jastrzebie.pl

Lokale te usytuowane są na parterze budynku przy ulicy Gagarina. Na tym samym poziomie – lecz w oddzielnej części, dysponującej odrębnym wejściem – znajdują się pomieszczenia przeznaczone dla Placówki Wsparcia Dziennego i Centrum Usług Społecznych oraz siedziba sołtysa. Odrębne wejście przeznaczono również dla ulokowanych na piętrze lokali tymczasowych. Jest ich 15, a powierzchnia jednego lokalu liczy sobie między 13 a 19 metrów kwadratowych. Są to lokale o tak zwanym obniżonym standardzie, przeznaczono dla nich wspólne toalety i natryski. Będą z nich mogły korzystać osoby po eksmisji, bez prawa do mieszkania socjalnego. Koszt remontu to 2,5 mln złotych.

W całym budynku przeprowadzono remont instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, deszczowej, elektrycznej, odgromowej, antenowej, domofonowej i monitoringu. Wykonano również termomodernizację budynku i jego izolację przeciwwilgociową, wymieniono w nim stolarkę drzwiową (i częściowo okienną), a na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne.

Koszt przeprowadzonych robót to około 2,5 miliona złotych. Za ich wykonanie odpowiadało korcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane CZĘSTOBUD Damian Świącik – lider i Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOPOL Sp. Z o.o – Partner.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj