StartWiadomości Wiadomości dnia

Remont Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim stoi! Co dalej?

Powstało opóźnienie na skutek konieczności wykonania dodatkowych prac, umocnienia gruntu, tam trzeba było też częściowo most przebudować, ileś prac było potrzebnych, żeby je wykonać. No i później, pod sam koniec roku się okazało, że ten zakres prac jeszcze się poszerzył, o potrzebę wymiany gruntu na dość znacznym odcinku, ze względu na to, że nieczystości – prawdopodobnie przez lata- przenikały do korpusu drogowego. Grząski teren powstał, ten grunt trzeba wymienić i zabezpieczyć na przyszłość.

wyjaśnia Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i dodaje, że trzeba w tym rejonie rozwiązać problem gospodarki ściekowej, by sytuacja nie powtórzyła się za kilka lat. Dlaczego dotychczasowy wykonawca, firma Eurovia nie mogła dokończyć tej inwestycji?

Mogła, nie nie w ramach tego kontraktu. Jeżeli stanie do przetargu, to będzie startowała na tych samych zasadach, co wszystkie firmy, które się zgłoszą (…).

W jakim czasie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ma zamiar zakończyć prace na Młodzieżowej?

Mamy przekonanie i determinację do tego, żeby w tym roku to skończyć. To nie wynika z jakieś asekuracji, ale z doświadczenia, że przetargi rządzą się prawami, jakimi się rządzą. To znaczy są odwołania możliwe, terminy nie zależą tylko do nas.

Przypomnijmy, że inwestycja warta była na początku projektu 18,5 mln złotych.

Zostaw komentarz