Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Remont na ulicy Sienkiewicza daje się we znaki

Facebook Twitter

"Ten remont daje nam się we znaki" - mówią mieszkańcy ulicy Sienkiewicza w Radlinie. Są już zmęczeni trwającymi pracami, bo przebudowa drogi utrudnia im codzienne życie.

Rozmawiała Monika Sokołowska:

Remont miał się zakończyć na pewno przed świętami, ale ostatnio okazało się, że będzie trwał dużo dłużej niż po świętach, około maja gdzieś się zakończy.

Radio 90: Jakie to dla Was są utrudnienia?

Utrudnienia są m.in. takie, że nie możemy dojechać własnymi samochodami do posesji. Codziennie przejeżdżają, koparki, ciężarówki. Można umyć okna, ale cały czas ten kurz się unosi. Droga dziurawa, kiedy pada deszcz nie można przyjechać do pracy w czystym obuwiu, ponieważ wszystko od razu jest zachlapane, ubłocone. Dochodzi do paradoksów tego typu, że trzeba by nosić obuwie zmienne, po prostu do pracy. Poza tym wykonawca, urząd miasta nie wyznaczył miejsc parkingowych dla nas, dla mieszkańców. Nie mamy pojęcia, gdzie stawiać samochody, wszystkie parkingi na drugiej części ulicy Sienkiewicza są pozajmowane przez mieszkańców bloków.

W Urzędzie Miasta w Radlinie mówią, że inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem, termin zakończenia remontu upływa na początku czerwca, to wykonawca zakłada, że być może uda się doprowadzić prace do końca nieco wcześniej, o ile nie pojawią się nieprzewidziane problemy:

Z takimi mieliśmy do czynienia ostatnio. Już przy korytowaniu tej nowej drogi, okazało się, że nitka gazowa jest położona zbyt płytko. Należało tutaj szybko powiadomić gazownie. Gazownia stanęła na wysokości zadania, włączyła się w te prace. Należało przepiąć całą instalację na głębokość, żeby to spełniało wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Wiemy o tym, że tego typu inwestycję są bardzo uciążliwe dla mieszkańców, za każdym razem z tym się spotykamy. Musimy poprosić o jeszcze trochę cierpliwości, przepraszamy za wszystkie niedogodności z tym związane. Sytuacja z gazem to była sytuacja nadzwyczajna, gdzie bezpieczeństwo mieszkańców było na pierwszym miejscu. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli się pochwalić zakończoną inwestycją.

Co z miejscami parkingowymi dla mieszkańców remontowanej ulicy?

Jeżeli chodzi o parkowanie to tutaj, przede wszystkim dosyć taką dużą bazą jest ten nowy parking przy ulicy Sienkiewicza. Wiemy o tym, że on tez nie jest pusty ludzie z niego korzystają również z okolicznych bloków jeżeli tam nie ma poruszymy te kwestie. Faktycznie trzeba się nad tym zastanowić, gdzie Ci ludzie mają na ten czas parkować. Mamy nadzieję, że już żadnych niespodzianek nie będzie i jak najszybciej tą inwestycję uda się zakończyć. Póki co proszę o korzystanie z tych miejsc, które są w najbliższej okolicy myślę tutaj przede wszystkim o nowym parkingu na ulicy Sienkiewicza.

-kończy Marek Gajda z Urzędu Miasta w Radlinie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj