Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont stadionu w Cieszynie przebiega zgodnie z planem

Facebook Twitter

Nowe trybuny już stoją. Mowa o stadionie miejskim w Cieszynie, który przechodzi gruntowny remont. Prace na obiekcie przy alei Łyska rozpoczęły się wiosną ubiegłego roku i jak zapewniają w cieszyńskim magistracie, przebiegają zgodnie z planem.

stadion
fot. FB/Miasto Cieszyn

Stadion jest aktualnie wielkim placem budowy, dużo prac udało się już wykonać

– mówi Radiu 90 burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Gabriela Staszkiewicz: Wszystkie instalacje, została wylana nawierzchnia pod bieżnię. Zaczynamy budować budynki pomocnicze, czyli tam, gdzie ma być zebrane, również wyposażanie, ale też toalety. Stoją już trybuny, także pną się mury do góry.

stadion

Stadion w Cieszynie powstał jeszcze przed wybuchem II wojny światowej, przechodził różne losy, ale rzadko był modernizowany.

A tak modernizacja była bardzo potrzebna, obiekt czekał na nią od kilkudziesięciu lat

– przypomina burmistrz Staszkiewicz.

Gabriela Staszkiewicz:  Stadion ostatnią przebudowę na miał chyba w 1977 r., o ile dobrze pamiętam i to też nie była jakaś bardzo modernizacja duża. Natomiast od wielu lat trybuny nie nadawały się zupełnie do tego, żeby korzystali z nich kibice. Ale też mieliśmy problemy z bieżnią, mieliśmy problemy z samym boiskiem.

Teraz obiekt ma być nowoczesny i w pełni funkcjonalny. Po remoncie na stadion wrócą piłkarze, będzie wykorzystywany także do organizacji różnego rodzaju imprez sportowych.

Gabriela Staszkiewicz:  Teraz to ma być stadion lekkoatletyczny klasy piątej, więc będziemy mogli też organizować część spartakiad, jakieś zawody międzygminne. Myślę, że powiatowe też. A przy okazji oczywiście nasz bieg Fortuna tradycyjny bieg, który mamy przez Cieszyn i Czeski Cieszyn. Na wiosnę bieg uliczny, w którym ponad tysiąc osób bierze udział, będzie mógł mieć w końcu metę na świetnie przygotowanym stadionie.

Dodajmy, że stadion w Cieszynie ma mieć nadal kameralny charakter i pojemność na poziomie około 800 miejsc. Koszt modernizacji to ponad 11 milionów złotych, z czego 2 miliony pozyskano z Ministerstwa Sportu, reszta to środki własne miasta. Prace na obiekcie mają zgodnie z planem zakończyć się w lipcu tego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023