Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont ulicy Mikołowskiej w Rybniku. Część drogi zamknięta już od jutra

Facebook Twitter

Do października zamknięta zostanie część ulicy Mikołowskiej w Rybniku. Utrudnienia na drodze w dzielnicy Paruszowiec - Piaski od najbliższego poniedziałku (27.02). Zobacz jak jeździć.

Remont ulicy Mikołowskiej w Rybniku
fot.M.Koczy/ rybnik.eu

Remont ulicy Mikołowskiej w Rybniku

Powodem utrudnień jest przebudowa mostu nad rzeką Rudą w ciągu ulicy Mikołowskiej. Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie przez kilka miesięcy, ponieważ stary most zostanie zupełnie rozebrany, a potem rozpocznie się budowa nowego obiektu.

Tymczasowy obiekt, którego budowa ruszyła 10 lutego, zapewni przejezdność drogi i ewentualny ruch pieszych podczas budowy głównego wiaduktu. Natomiast kierowców obowiązywać będą objazdy. Prace mają kosztować ponad 23 miliony złotych, 10 milionów na realizację tej inwestycji Rybnik otrzymał w ramach rządowego dofinansowania

Remont ulicy Mikołowskiej w Rybniku. Objazdy

Wprowadzone zostaną objazdy dla obu kierunków ruchu ulicami:

  • ul. Mikołowska DW925, ul. Wielopolska przez Rondo Larisa, ul. Obwiednia Północna przez Rondo Europejskie, ul. Gliwicka DK78 przez Rondo Gliwickie, ul. Wyzwolenia, ul. Mikołowska DW925.

Ruch pieszych zostanie utrzymany i odbywać się będzie kładką.

Przypominamy jednocześnie, że na dalszym odcinku drogi, w dzielnicy Kamień, trwa budowa tymczasowego obiektu mostowego na ul. Mikołowskiej, który będzie pełnił funkcję bajpasa utrzymującego ruch pojazdów podczas przebudowy głównego wiaduktu. Kierowców podróżujących ulicą Mikołowską prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie placu budowy.

– piszą urzędnicy z Rybnika.

Remont ulicy Mikołowskiej w Rybniku. Autobusy

  • Linie 18 i 19 zostaną skierowane objazdem przez ulice: Stawową, Groborza i Przemysłową, z obsługą przystanków Paruszowiec-Piaski Stawowa, Paruszowiec-Piaski Błonia oraz Paruszowiec-Piaski Przemysłowa.
  • Linie 16 i 51 zostaną skierowane ulicą Przemysłową bezpośrednio od skrzyżowania z ulicą Mikołowską, z pominięciem przystanków Paruszowiec-Piaski Stawowa i Paruszowiec-Piaski Błonia.
  • W rozkładach jazdy wprowadzone zostają niezbędne korekty, w tym w godzinach porannych linie 18 i 19 zostaną uruchomione w godzinach wcześniejszych, tak aby docierać do Śródmieścia w sposób pozwalający do dojazd do szkoły i miejsc pracy.

 

Remont ulicy Mikołowskiej w Rybniku

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023