Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont ulicy Rudzkiej oraz wiaduktu na Żorskiej w planach Rybnika na przyszły rok

Facebook Twitter

Pomimo sporych cięć w budżecie na 2020 rok, w projekcie znalazły się pieniądze na prace zaplanowane na rybnickich drogach.

Nie uda się zrealizować wszystkich zamierzeń, ale przebudowany ma zostać wiadukt na ulicy Żorskiej w rejonie ulicy Sybiraków. To ważna trasa, którą kierowcy przemieszczają się przez centrum miasta, wyjeżdżają w kierunku Żor i autostrady A1.

Jest to wiadukt, który był w planach od kilku lat, ale z uwagi na realizację sztandarowej inwestycji, jaką jest budowa Drogi Regionalnej Pszczyna- Racibórz, trzeba było przesuwać w czasie to zadanie, po to, by nie doprowadzić do chaosu komunikacyjnego i paraliżu miasta. Znalazło się to w tegorocznym budżecie, dlatego to zadanie zostało rozpoczęte procedurą przetargową, jesteśmy na etapie weryfikacji złożonych ofert. Myślę, że pod koniec roku będziemy mogli podpisać umowę, przekazać plac budowy, po to, by w okresie zimowym wykonawca przygotował się do realizacji tego zadania i wczesną wiosną to zadanie zaczął realizować; czyli wyburzył istniejący dzisiaj obiekt i w to miejsce postawił nowy obiekt. Mam nadzieję, ze będzie nam służył przez kolejne dziesięciolecia.

– mówi Jacek Hawel, naczelnik wydziału dróg w rybnickim magistracie.

Na tę inwestycję zabezpieczono ponad 10 milionów złotych. W czasie prac na Żorskiej fragment tej drogi będzie całkowicie zamknięty, dla kierowców zostaną wyznaczone objazdy. W planach na 2020 rok także przedostatni fragment ulicy Rudzkiej:

Będziemy realizować odcinek, mniej- więcej od ulicy Słonecznikowej, patrząc w kierunku Rud, do skrzyżowania z ulica Mikołaja Góreckiego i ulicą Podmiejską. Sama inwestycja nie obejmie przebudowy dzisiaj istniejącego tam skrzyżowania typu rondo, nieco przed ta inwestycja będzie miała granicę i się zakończy. W kolejnych etapach będziemy się starali, by to zadanie kontynuować i ostatecznie zakończyć przebudowę ulicy Rudzkiej jeszcze jednym etapem, który obejmuje rondo tzw. elektrowniane w kierunku Rud, do pierwszej grobli.

Złożonych zostało już kilka ofert w przetargu na remont tego fragmentu ulicy Rudzkiej, wykonawca ma zostać wyłoniony do końca roku. A sesja budżetowa miasta Rybnika w czwartek (12.12.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023