Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont ważnego wiaduktu w Żorach rusza od środy (31.07.)

Facebook Twitter

To ważna informacja dla kierowców, bo będą utrudnienia. Chodzi o remont obiektu w ciągu ulicy Nowopszczyńskiej, który ma potrwać do końca kwietnia przyszłego roku. Jak już wcześniej informowaliśmy w Radiu 90, auta osobowe i autobusy będą tam jeździć wahadłowo.

Dla pojazdów o większej masie zorganizowane zostaną objazdy do Pszczyny, przez Tychy oraz Mikołów. Wiadukt czeka gruntowny remont, wzmocniona zostanie m.in. stalowa konstrukcja obiektu oraz podpory.

Rozmawialiśmy w tej sprawie z Wioletą Kurzydem z Biura Promocji i Sportu Urzędu Miasta w Żorach:

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ponieważ będzie tam ruch wahadłowy, zablokowany będzie ruch dla pojazdów ciężarowych, będą mogły przejechać tylko samochody osobowe i komunikacja miejska.

Radio 90: Dlaczego remont jest konieczny?

To już stan techniczny wiaduktu, obiekt 'upominał się’ o remont. W trakcie remontu zostanie wzmocniona między innymi stalowa konstrukcja obiektu, jak i podpory.

Przedsiębiorcy z terenu Żor, którzy muszą tą drogą przejeżdżać, mogą zgłaszać się do żorskiego magistratu. Tam postaramy się pomóc i znaleźć rozwiązanie- mówi Radiu 90 Wioleta Kurzydem z Biura Promocji i Sportu Urzędu Miasta w Żorach:

Jeśli jest taka potrzeba, przedsiębiorcy mogą się zgłaszać i wnioskować o pozwolenie na przejazdy do Wydziału Infrastruktury Miejskiej i Inwestycji Urzędu Miasta Żory, by znaleźć, wypracować jak najlepsze rozwiązania tej sytuacji. Dla pozostałych kierowców samochodów ciężarowych wytyczony będzie objazd przez Tychy i Mikołów.

Radio 90: Przez Tychy i Mikołów, do kwietnia? To nie brzmi dobrze.

Musimy się liczyć z tym, że jak każdy obiekt na naszych drogach, także ten potrzebuje remontu. Ten remont jest nieunikniony.

Prace mają potrwać do kwietnia 2020 roku.  Koszt przebudowy wiaduktu to niecałe 7 milionów złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022