Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont zakończony. Starczy na 50 lat? Można już jeździć Jastrzębską w Mszanie i Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Prace budowlane zakończone. Kierowcy już jeżdżą ulicą Jastrzębską w Wodzisławiu Śląskim i Mszanie. To dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się, czy dojadą z Wodzisławia Śląskiego do Jastrzębia-Zdroju, czy węzła na autostradzie A1.

fot. pixabay.com

Ryszard Pacer rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach potwierdza, że przebudowa drogi praktycznie została zakończona.

Ryszard Pacer: Zasadnicze prace budowlane zostały zakończone, natomiast trwają formalności odbiorowe. Nasi inspektorzy sprawdzili to, wskazali pewne uchybienia, które wykonawca musi naprawić  dotyczące drobnych spraw, oznakowania.

Remont Jastrzębskiej został wykonany w takim standardzie, że nie będzie go trzeba przeprowadzać w ciągu najbliższych 50 lat

– przekonuje Ryszard Pacer:

Ryszard Pacer: To jest kompletna przebudowa. Droga została rozebrana do gołego gruntu, wszystkie instalacje zostały wymienione. Na uwagę zasługuje to, że stosujemy najlepsze w świecie technologie, jeżeli chodzi o konstrukcje drogi i masy bitumiczne. Tu nie ma w tym przesady, bo tak jest. W związku z tym spodziewamy się, że ta droga nie będzie wymagała remontu przez okres około 50 lat.

Procedura odbiorowa może potrwać jeszcze kilka tygodni, ale ulicą Jastrzębską można już jeździć.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj