Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont Żorskiej w Rybniku: pogoda rozdaje karty

Facebook Twitter

"Robimy co w naszej mocy, by do końca grudnia ulica Żorska była przejezdna, ale teraz pogoda rozdaje karty" - przyznaje w rozmowie z reporterem Radio 90 Janusz Koper pełnomocnik prezydenta Rybnika do spraw dróg i gospodarki komunalnej. Grudniowe ochłodzenie może pokrzyżować plany urzędników, według których do końca roku droga będzie oddana do użytku.

„Robimy wszystko, aby ulica Żorska była przejezdna do końca roku, choć zdaję sobie sprawę, że jeśli przyjdzie zima, będzie na to szansa dopiero wiosną”- mówi Koper:

Prognozy synoptyków nie są optymistyczne dla drogowców: z każdym dniem ma być coraz chłodniej, jest coraz więcej śniegu. Ale pogoda to nie jedyne zmartwienie rybnickich urzędników. Janusz Koper nie ukrywa, że miasto traci kontrolę nad kierowcami, którzy nie korzystają z wyznaczonych objazdów, lecz jeżdżą po budowanej drodze:

Wykonawca prac dostał już polecenie od urzędników, aby na Żorskiej ustawić znak „Przejście dla pieszych” oraz tzw. Agatkę, znak, że w tym miejscu mogą się pojawić dzieci. A te – jak mówiliśmy w ubiegłym tygodniu – w związku z remontem mają niełatwą drogę do szkoły.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023