Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Remonty w Rybniku. ZGM dociepla blok przy Janiego

Remonty w Rybniku idą pełną parą. Niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu prac w przedwojennym budynku przy Zebrzydowickiej, a trwa także termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy Janiego.

Fot. UM Rybnik/ W. Zielińska

Szacowany czas czytania: 00:57

W listopadzie mają się zakończyć remonty mieszkań przy ul. Janiego 57 C w Rybniku. To termomodernizacja, którą przeprowadza Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku, by optymalnie wykorzystać swoje zasoby. W budynku znajduje się 18 mieszkań, w tym 5 pustostanów. Prace trwają od maja.

Termomodernizacja obejmuje szeroki zakres prac, które mają na celu modernizację i unowocześnienie budynku. W ramach projektu przewidziano:

  • wymianę instalacji elektrycznej na klatkach schodowych – w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz zgodności z aktualnymi normami technicznymi,
  • modernizację systemu ogrzewania – wymiana starych systemów na nowoczesne i bardziej efektywne energetycznie rozwiązania,
  • wykonanie docieplenia zewnętrznych ścian budynku,
  • remont klatek schodowych,
  • remont mieszkań (pustostany).

Prace termomodernizacyjne rozpoczęły się 7 maja br. i ich planowane zakończenie przewidziane jest na listopad 2024 r. a wartość inwestycji wynosi 1 729 909,90 zł.

Fot. UM Rybnik/ W. Zielińska
Fot. UM Rybnik/ W. Zielińska
Fot. UM Rybnik/ W. Zielińska

Czytaj także:

REKLAMA