Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Retro kino w Pegazie. Co zobaczymy w maju w wodzisławskim kinie?

Facebook Twitter

Kolejnymi arcydziełami amerykańskiego kina kusi kinomanów wodzisławski Pegaz. W ramach cyklu Festiwal Kina Klasycznego na dużym ekranie można oglądać klasyki wytwórni Warner Bros. Najbliższy seans 19 maja.

„Imperium słońca” – 19 maja o 20:00

Szanghaj, początek lat 40. Dwunastoletni Jim, syn brytyjskiego dyplomaty, jest na przekór okrucieństwom drugiej wojny światowej, miłośnikiem japońskich samolotów wojskowych. Kiedy Japonia napada na Chiny, chłopiec zostaje fatalnym zbiegiem okoliczności oddzielony od rodziców i umieszczony w obozie jenieckim. Stara się z godnością znosić niewolę i podnosić na duchu współwięźniów.
/dramat, +15, 154 min./

„Co się wydarzyło w Madison County” – 26 maja o 20:00

Clinta Eastwood uczynił bohaterami swojego melodramatu samotnego fotografa oraz stateczną matkę i żonę, udzielającą fotografowi gościny, gdy ten na zlecenie magazynu „National Geographic” fotografuje kryte mosty w Hrabstwie Madison. Eastwood z niezwykłym wyczuciem tworzy coś na kształt własnej wersji „Tristana i Izoldy”. Miłość jest siłą nie do odparcia, zmienia ludzkie wnętrze i chociaż często skazana na klęskę przez codzienność, to nadaje jej sens.
/melodramat, +15, 135 min./

„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” – 29 maja o 19:00

Opowieść podróżnika w czasie, o ludziach i o miejscach, które napotyka, o odnalezionych i utraconych miłościach, o radości życia i smutku śmierci, a także o tym, czego czas nie zmienia. Za kamerą jeden z najważniejszych współczesnych reżyserów, David Fincher, który zaprosił do współpracy również Cate Blanchett, Tildę Swinton i Julię Ormond.
/melodramat, +15, 166 min./

Bilety w cenie 14/16 zł są dostępne w kasie WCK przed seansami oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17.

Źródło opisu filmów: Nowe Horyzonty, Warner Bros.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj