Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rewelacyjny występ naszych drużyn na Mistrzostwach Polski w futsalu kobiet U-18

Facebook Twitter

Gospodarz turnieju rozegranego w jastrzębskiej hali, SWD Wodzisław Śląski zdobył srebrny medal ,  TS ROW Rybnik zajął czwarte miejsce. Wodzisławianki w finale zmierzyły się z UKS-em SMS Łódź, w regulaminowym czasie gry był remis 3:3, w rzutach karnych lepszy okazał się zespół z Łódzi.

Srebrny medal to dla nas ogromny sukces

– mówił po turnieju trener SWD, Radosław Borowski:

Było bardzo blisko, dziewczyny dwa razy wyciągały wynik dla nas niekorzystny w ciągu finału, w karnych trochę brakło odwagi i myślę, że szczęścia też. Wielkie podziękowania dla dziewczyn i gratulacje. Srebro – bardzo dobry wynik. Dziewczyny podłamane są, bo był duży głód i chęć tego złota, mają już brązowy krążek, mają srebrny, brakowało nam tylko tego złotego. Przyłożymy się do treningów i będziemy próbować w następnych latach. Teraz muszę uciekać do szatni i je trochę pocieszyć. Każdy by chciał ten złoty medal, ale nie udało się, trudno.

Radosław Borowski, trener SWD Wodziłsaw Śląski

Zespół TS ROW Rybnik w drodze do półfinału wyeliminował dotychczasowego mistrza Polski, Rekord Bielsko-Biała. Półfinał przegrał z łodziankami, a w meczu o trzecie miejsce musiał uznać wyższość UKS-u Staszkówka Jelna.

Szkoda, że nie udało się sięgnąć po medal

– mówił trener, Krzysztof Klonek:

Jest na pewno niedosyt, bo awansując do strefy medalowej, to przede wszystkim mieliśmy nadzieję, że z tym medalem wyjedziemy.  Wystarczyło jeden z tych dwóch meczy wygrać i mielibyśmy medal. Nie udało się to, pewnie dlatego, że ławkę mieliśmy krótszą i te dziewczyny nie były w stanie rywalizować podczas meczu na takiej wysokiej intensywności. Ja myślę, że dzisiaj jest smutek i niedosyt, natomiast przyjdzie czas, w którym będziemy doceniać ten wynik, który osiągnęliśmy.

Krzysztof Klonek, terner TS ROW Rybnik

Wysoko organizacje imprezy i jej poziom sportowy oceniał przewodniczący Komisji Futsalu PZPN, Adam Kaźmierczak:

My jesteśmy przede wszystkim zadowoleni, że ta impreza mogła się odbyć, wielka szkoda, że państwo tego nie widzieli, nie było kibiców na obiekcie. Wspaniała hala, super organizacja, jedyna rzecz której brakuje to tej atmosfery prawdziwego piłkarskiego młodzieżowego święta, bo poziom sportowy i organizacyjny rośnie z roku na rok. To co zobaczyliśmy w tej edycji, jeszcze nie było takiej rywalizacji na takim poziomie w tych wszystkich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wśród kobiet.

Adam Kaźmierczak, przewodniczący komisji futsalu PZPN

Dodajmy, że na zakończenie turnieju wręczono także nagrody indywidualne dla zawodniczek, najskuteczniejsza była w nim piłkarka SWD Wodzisław, Roksana Gulec, która zdobyła 10 bramek.

Zobacz nasze zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022