Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

„Rewizor” TWU w Pszowie

Facebook Twitter

Teatr Wodzisławskiej Ulicy wystąpi na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie. W sobotę (18.10) można wybrać się na komedię "Rewizor" autorstwa Mikołaja Gogola. Publiczność nie tylko zobaczy spektakl, ale także będzie mogła w nim zagrać.

To działanie, które ma zainicjować projekt „Spełnienia marzeń nadszedł czas”, jaki będzie realizowany w placówce.

„Rewizor” w wykonaniu Teatru Wodzisławskiej Ulicy w sobotę (18.10.) o 18.00.

Komedia Mikołaja Gogola sprzed ponad wieku pełna jest negatywnych postaci, które za łapówkę próbują zasłużyć się centralnej władzy, by zechciała przez palce spojrzeć na szerzące się w miasteczku bezprawie i prywatę urzędników miejskich. Nieodparcie kojarzy się z niedaleką przeszłością, z której nasz kraj wydostał się 25 lat temu za sprawą pierwszych częściowo demokratycznych wyborów w 1989 roku. Uczczenie tego doniosłego wydarzenia to jedno, a drugie nie mniej ważne – to zaproszenie mieszkańców Pszowa do spełnienia marzeń, do włączenia się w kreowanie otaczającej rzeczywistości poprzez teatr.

Będą starania o włączenie się mieszkańców Pszowa w odtwarzanie wybranych postaci „Rewizora”, co ma doprowadzić do kolejnego spektaklu przygotowanego tym razem pod kierunkiem aktorów Teatru Wodzisławskiej Ulicy z udziałem tych pszowian, którzy chcą wrócić do zarzuconych niegdyś, marzeń o aktorstwie. Młode mamy lub/i ojcowie mogą się oddać zabawie w teatr grając w przedstawieniu, bo w tym czasie dzieci – wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych animacjach. Tak wiec „Rewizor” TWU będzie tylko początkiem i zapowiedzią wielu ciekawych spotkań międzypokoleniowych: seniorzy, rodzice z dziećmi, młodzież, władze miasta. Wszystko po to, by w spełnianiu aspiracji kulturalnych każdy mógł znaleźć sens, znaleźć siebie i swoje marzenia: i te zapomniane i te, które dopiero się budzą.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 lutego 2020