Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rewolucyjny Mustang Mach-E GT. Osiągi tego samochodu robią wrażenie [materiał partnera]

Facebook Twitter

Mustang Mach-E GT to najmocniejsza odmiana legendarnego Mustanga w wersji w pełni elektrycznej. Po kilku sekundach jazdy przekonujemy się, że jest to samochód rewolucyjny pod każdym względem. Wysoka moc układu napędowego, odpowiednia trakcja, prowadzenie i hamowanie czyni go liderem w swoim segmencie.

Aby poznać bliżej Mustanga Mach-E oraz jego sportową odmianę – Mach-E GT, spotkaliśmy się z Dawidem Bachulem, specjalistą ds. sprzedaży w autoryzowanym salonie Ren-Car w Rybniku.

Radio 90: Dlaczego warto zdecydować się na samochód z napędem elektrycznym?

Dawid Bachul: Samochód z napędem elektrycznym to przede wszystkim oszczędność, nie trzeba odwiedzać stacji benzynowej. Pozwala nam na ładowanie tego samochodu w domu. Mamy dodatkowe udogodnienia, to m. in. darmowe miejsca parkingowe, możliwość użytkowania buspasów.

Odmiana GT elektrycznego Mustanga Mach-E natychmiast przyciąga uwagę i nie można go pomylić z żadnym innym SUV-em. Wystarczy rzut oka, aby być pewnym, że to najmocniejsza wersja dla najbardziej wymagających kierowców, która oferuje aż 487 KM maksymalnej mocy oraz aż 860 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Fot. Ford Polska

Radio 90: Jaki jest system ładowania w Mustangu Mach-E?

Dawid Bachul: Jest bardzo proste. Samochód możemy ładować jak zwykły telefon z gniazdka, jest też specjalna ładowarka Ford Wall Box, która potrafi naładować nasz samochód w 8h podczas postoju. Jest to ładowarka dedykowana do tego samochodu, dedykowana do naszego domu. Nie trzeba jakiejś dodatkowej instalacji, każdy użytkownik jest w stanie taką ładowarkę sobie zainstalować. W Podróży mamy możliwość ładowania do 150 kW/h prądem stałym- to naprawdę duża moc. W 10 minut jesteśmy w stanie naładować 119 km zasięgu tego samochodu, więc to robi imponujące wrażenie.

Mustang Mach-E GT, wyposażony standardowo w powiększony akumulator o pojemności 88 kWh (energii użytecznej), umożliwia entuzjastom motoryzacji bezstresową jazdę z napędem czysto elektrycznym, zapewniając do 500 km zasięgu między kolejnymi ładowaniami (WLTP ) przy tak wysokich osiągach. Ładowanie z mocą do 150 kW może zwiększyć zasięg jazdy średnio o 99 km w ciągu około 10 minut ładowania, a ładowanie od 10% do 80% pojemności akumulatora trwa około 45 minut.

Radio 90: Dlaczego warto zdecydować się na Mustanga Mach-E?

Dawid Bachul: Przede wszystkim linią świateł i linią boczną nawiązuje do legendarnego Mustanga i oddaje charakter tego samochodu. Dziś jest to samochód przede wszystkim praktyczny, pięcioosobowy z wysoką linią do wsiadania i mocno wyróżniającą się sylwetką.

  • Wersja GT to ogromna moc, doskonała trakcja i rewelacyjne właściwości jezdne. Zachwyca nie tylko osiągami, ale i bardzo bogatym wyposażeniem. Adaptacyjne zawieszenie MagneRide, unikalne dla tej wersji zderzaki i obręcze kół to tylko szczyt góry lodowej wyjątkowych elementów wyposażenia tej odmiany. Adaptacyjne zawieszenie MagneRide, unikalne dla tej wersji zderzaki i obręcze kół – to tylko szczyt góry lodowej wyjątkowych elementów wyposażenia tej odmiany.

Radio 90: Jaki ten samochód jest w środku?

Dawid Bachul: Jest przestronny, w pełni elektryczny. Wersja standardowa posiada dwa napędy do wyboru. Tylny oraz 4×4. Wersja GT natomiast tylko napęd na wszystko koła (4×4) ta ostania ma imponujące osiągi, to 487 KM. 3,7 sekund do osiągnięcia prędkości 100 km robi wrażenie.

W przestronnej, ergonomicznie zaprojektowanej kabinie, 15,5-calowy wyświetlacz dotykowy wysokiej rozdzielczości współpracuje z systemem komunikacji i rozrywki Forda SYNC nowej generacji, który potrafi uczyć się na podstawie zachowań kierowcy.

Wersja GT to także komfort. Sportowe fotele Ford Performance z solidnym podparciem bocznym zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu odpowiedniego podparcia podczas dynamicznej jazdy i tak jak kierownica, są wykończone miękką w dotyku sztuczną skórą. Wszechobecny komfort na pokładzie zapewniają takie elementy wyposażenia, jak 10-głośnikowy system audio B&O, bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika, co ułatwia dostęp do 402-litrowej tylnej przestrzeni bagażowej, 8 a także opcjonalny szklany dach panoramiczny.

Mustang Mach-E jest również standardowo wyposażony w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, zapewniające bezstresowe podróżowanie, w tym inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go i centrowaniem samochodu na pasie ruchu 8, system utrzymywania pasa ruchu z funkcją wykrywania obiektów w martwym polu lusterek,9 aktywny asystent parkowania 2.0 9 oraz system ochrony przed kolizjami z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego.

Radio 90: Dla kogo jest ten samochód?

Dawid Bachul: To z pewnością samochód dla użytkowników, którzy poruszają się nie tylko po mieście, ale i poza nim. 610 km zasięgu powoduje, że jesteśmy w stanie dojechać w każde miejsce w Polsce. System nawigacji satelitarnej powoduje, że jesteśmy w stanie zaplanować sobie każdą podróż pod kątem dodatkowego ładowania.

Radio 90: W kilku słowach jakbyś określił samochód Mustang Mach-E?

Dawid Bachul: Ekonomiczny, nowoczesny, przestronny, rodzinny mocno wyróżniający się i elegancki.

Mustang Mach-E jest dla Forda rzeczywiście modelem przełomowym. Otrzymał wiele nagród, w tym tytuł Samochodu Roku Car of the Year Polska 2022, ale przede wszystkim najważniejsze jest ogromne zainteresowanie klientów.

Jacek Szulc: Jesteśmy przekonani, że radość z jazdy oraz wszechstronność tego modelu przekonają sceptyków do idei elekromobilności. Zapraszamy do salonu Ren-Car w Rybniku, aby się osobiście przekonać, co ten samochód potrafi i jak wiele może w naszym życiu zmienić.

-kończy Jacek Szulc, szef autoryzowanego salonu Ren-Car Ford w Rybniku.

Kontakt

Ren-Car Sp. z o.o.

Autoryzowany Dealer Ford

  • ul. Gliwicka 190
    44-207 Rybnik
    tel. (32) 793 77 93
    fax. (32) 422 62 78

Więcej: www.grupa-rencar.pl.

Ren-Car w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, LinkedIn.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022