Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rezerwat Łężczok: Powalone drzewa już usunięte – można korzystać ze ścieżek [FOTO]

Facebook Twitter

Ubiegłotygodniowa nawałnica poczyniła straty nie tylko w domach prywatnych, sporo zniszczeń powstało także w okolicznych lasach. W związku z połamanymi konarami wprowadzono zakaz wejścia m.in. do Rezerwatu Łężczok.

Rezerwat Łężczok
fot. Nadleśnictwo Rudy Raciborskie

Rezerwat Łężczok po burzy już można wchodzić na jego teren

Kiedy strażacy walczyli ze skutkami w infrastrukturze i pomagali mieszkańcom, równolegle leśnicy działali na swoim terenie. Połamane drzewa w wielu miejscach usuwano, tak by nie zagrażały spacerującym. Tak było m.in. w rezerwacie Łężczok, który przez kilka dni był zamknięty dla zwiedzających.

Ale już jest bezpiecznie

– mówi Radiu 90 Roman Suska, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie.

Roman Suska: Ścieżki udostępnione dla turystów zostały zabezpieczone. Serdecznie zapraszam Państwa do odwiedzenia naszego Łężczoka i cieszenia się jego naturalnym pięknem. W wyniku naszych prac usunięto około dwudziestu drzew ze strefy ścieżek. Jednak chciałbym zaapelować do Państwa, żeby ze ścieżek wyznaczonych nie schodzić. Przypominam, że nadleśnictwo w rezerwacie przyrody na terenach leśnych rezerwatu prac nie prowadzi. Jest to strefa ochrony ścisłej i tam w tych miejscach mogą znajdować się drzewa, które zagrażają zdrowiu bądź życiu odwiedzających.

Roman Suska, rzecznik Nadleśnictwa Rudy Raciborskie

Czynne jest już także Arboretum Bramy Morawskiej, jednak jak informują zarządzający terenem – utrzymujemy zakaz wstępu na platformę widokową do czasu usunięcia pękniętego drzewa bezpośrednio nad platformą i naprawy balustrady.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024