Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ReZi bierze udział w kierowanej do uczniów kampanii MEN #dobryZAWODnik [WIDEO]

Facebook Twitter

Już ponad połowa absolwentów szkół gimnazjalnych wybiera naukę w technikach i zawodówkach. To tendencja ogólnopolska. Trwa Rok Szkoły Zawodowców - ogłosiło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Hasło kampanii to #dobryZAWODnik.

Szkolnictwo zawodowe to temat ważny także w województwie śląskim i regionie. W Radiu 90 mówimy o zmianach, jakie planuje powiat raciborski; w Urzędzie Marszałkowskim opracowano Program Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego na kolejne lata.

Coraz więcej osób jest przekonanych, że zdobycie dobrego zawodu zwiększa szanse na rynku pracy. Dlatego zamiast liceów ogólnokształcących wybiera technika lub zawodówki. W myśl zasady, że „nie każdy musi być magistrem” z roku na rok rośnie zainteresowanie młodych ludzi tym sposobem kształcenia.

Specjaliści są w cenie, dlatego dobry fach w rękach to podstawa sukcesu, by bez większych kłopotów znaleźć pracę. Start ministerialnej kampanii promującej szkolnictwo zawodowe nie jest przypadkowy: właśnie teraz gimnazjaliści z ostatnich klas decydują, gdzie kontynuować naukę.

Na stronie MEN-u dostępna jest Mapa Szkół Zawodowych, na której umieszczono placówki z całego kraju. A do wyboru szkół kształcących w konkretnym zawodzie mają przekonywać znane w kraju nastolatki.

I tu ciekawostka z naszego podwórka: wśród zaangażowanych przez MEN jest ReZigiusz, czyli Remigiusz Wierzgoń, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu.

To znana postać z internetu, jego profil na Facebooku śledzi 850 tysięcy osób, ReZigiusz publikuje na swoim kanale w serwisie YouTube. W Radiu 90 mówiliśmy o nim, kiedy w ciągu jednego dnia zebrał 140 tysięcy złotych na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu. TUTAJ

Teraz za pośrednictwem swoich kanałów w mediach społecznościowych ReZi będzie odpowiadał na pytania dotyczące szkolnictwa zawodowego, dzielił się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Będzie przekonywał do wyboru technikum.

Mój dzień w szkole/ pracy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj