Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ReZi spotkał się z maturzystami. Był on gościem Targów Edukacji w Rybniku

Facebook Twitter

Jak przekonać młodych ludzi do tego, by chcieli się uczyć? Czy zawsze trzeba pójść na studia? Czym powinni kierować się, dokonując wyboru swojej ścieżki kariery? To pytania, jakie stawiano w czasie Targów Edukacji zorganizowanych dla tegorocznych maturzystów w Rybniku. Z młodzieżą spotkał się influencer ReZi.

ReZi gościem specjalnym targów edukacji w Rybniku

Z ofertą szkół policealnych i wyższych mogli zapoznać się, odwiedzając rybnicką Filię Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Tomasz Zieliński: Staraliśmy się przyciągnąć młodzież z klas maturalnych, żeby zobaczyła mury Uniwersytetu Ekonomicznego, rybnickiej filii uniwersytetu.

Radio 90: Mówi się już od jakiegoś czasu, że to życie uniwersyteckie w Rybniku zamarło. A to nie jest tak do końca?

Tomasz Zieliński: Absolutnie nie. Życie nie zamarło. Prowadzimy studia pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość drugiego stopnia, finanse i ekonomia biznesu i bardzo ciekawe kierunki studiów podyplomowych, w tym studia MBA, które prowadzimy jako pierwsi na naszym uniwersytecie. I ta oferta jest bardzo, bardzo liczna. Demografia jest jaka jest. Wybory młodzieży są wszędzie, w całej Polsce jednakowe. Rzutuje to również na Rybnik. Ale mamy nadzieję, że młodzież będzie chciała tworzyć akademicki klimat Rybnika. To jest w końcu ich miejsce zamieszkania. Warunki do studiowania mają tutaj fantastyczne.

przekonuje Tomasz Zieliński, prodziekan i dyrektor rybnickiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

rezi

Tomasz Zieliński, prodziekan i dyrektor rybnickiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.Gościem specjalnym Targów Edukacji był Rezi, czyli Remigiusz Wierzgoń, znany influencer i przedsiębiorca.

Radio 90: Co drugi młody człowiek chce zostać youtuberem i myślę, że jest łatwy kawałek chleba.

ReZi: Może się wydawać łatwym, ale niekoniecznie tak jest. Co ciekawe, jestem tutaj dzisiaj po to, żeby przekonać młodych do pójścia na studia. Ja nie byłem na studiach. Jestem po technikum, mam ukończonego technika informatyka oraz maturę. Patrząc teraz z perspektywy czasu i tego, gdzie jestem w środowisku biznesowym czy chociażby przyjacielskim, większość ludzi wokół których się obracam, w szczególności tych, którzy prowadzą biznesy, są po studiach, mają wiedzę, doświadczyli tego, co studia im dały. I wydaje mi się, że long story short – to daje dużo.

rezi

Gościem targów w Rybniku był ReZi

Najważniejsze, by decydując o swojej przyszłości kierować się swoimi zainteresowaniami i pasją

– podkreśla ReZi:

ReZi: Najważniejsze, czyli ze w zgodzie ze sobą działać i rozwijać się. To jest bardzo ważna sprawa. Często młodzi ludzie nie wiedząc do końca co chcą w danym momencie w życiu zrobić, realizują marzenia swoich rodziców np. i lądują na złej ścieżce, gdzie orientują się dopiero po jakimś czasie, po roku, po dwóch latach, po 3 latach albo dopiero po 10. I mówią: „kurczę, w życiu nie jestem z tego zadowolony”.

Tak naprawdę społeczeństwo coraz szybciej dorasta i trzeba się szybciej podrapać po głowie, zastanowić, w jakim kierunku iść. Studia mogą być dobrym wyborem, dlatego, że to jest kolejny czas edukacji, gdzie człowiek jest w stanie poznać siebie, lepiej dowiedzieć się na swój temat więcej tego, co kocha, tego co lubi, tego co chciałby robić w życiu. Więc w takiej sytuacji definitywnie tak. Idź na studia.

rezi

Czy ReZi od początku wiedział czym chce zajmować się w przyszłości, czy zdecydował o tym przypadek?

ReZi: Trochę przypadek, ale też dużo ciężkiej pracy. Od dwunastego roku życia, trzynastego. Więc u mnie ten biznes w moim hobby pojawił się dość wcześnie, co dało mi sygnały bezpośrednio, żeby jednak skupić się na tym, co jest tu i teraz. Studia zresztą da się robić też po czasie. Moja mama jest tego świetnym przykładem. W wieku 35 lat zrobiła też kolejny kierunek.

To jest między innymi to, co może mnie też będzie czekało, jeśli rzeczywiście będę chciał jeszcze się doszkolić w pewnych kwestiach. Moja pasja stała się moją dużą pracą, zatrudniając na dzień dzisiejszy kilkanaście osób, pracując w show-biznesie, ale starając się przy tym wszystkim też robić trochę mądrzejszych rzeczy, spełniam się, jestem zadowolony i tak naprawdę wiem, że to jest to, co chciałbym robić. Oby właśnie udawało się w jak największej ilości osobom dobierać taką ścieżkę, która będzie w pełni zgodna z nimi.

A czy tegoroczni maturzyści marzą o karierze w internecie? Czy mają w ogóle pomysł na siebie?

– usłyszała Monika Sokołowska w czasie Targów Edukacji w Rybniku.

Najbliższa perspektywa to egzaminy dojrzałości. Maturalny maraton startuje 4 maja i potrwa do 23 maja.

ReZi był też gościem radia 90 – zobacz film 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024