Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rezygnacja z OC auta – jak to zrobić? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Myślisz o rezygnacji z OC samochodu? Nie wiesz, jak przez to przebrnąć? Możliwe, że nasz tekst ułatwi Ci zadanie, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Kiedy mamy prawo do rezygnacji z OC auta?

Ubezpieczenie OC w naszym kraju jest obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu, więc nie da się z niego zrezygnować tylko dlatego, że nie chcemy ponosić kosztów z tym związanych. Zdarzają się jednak przypadki, w których możemy wypowiedzieć umowę i nikt nie będzie miał nam tego za złe. Kiedy zatem możemy zrezygnować OC samochodu? Jeśli skierujemy się na https://wypowiadamoc.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-pzu, to dowiemy się, że możemy zrezygnować z polisy OC, gdy kupiliśmy samochód używany z ważnym ubezpieczeniem OC, ale nie chcemy go przedłużać i myślimy o skorzystaniu z polisy u innego ubezpieczyciela. Aktualne przepisy pozwalają nam zrezygnować z OC auta również wtedy, gdy zostanie przedłużone automatycznie.

Wiadomo, że takie rozwiązanie bywa bardzo wygodne, gdy aktualna oferta nas satysfakcjonuje, ale jeśli jest zupełnie inaczej, to możemy wypowiedzieć umowę OC i rozejrzeć się za ofertą, która będzie zgodna z naszymi potrzebami, czy oczekiwaniami. Oczywiście rezygnację z OC samochodu można złożyć również wtedy, gdy sprzedaliśmy swój jedyny pojazd, uległ on szkodzie całkowicie lub jest w tak złym stanie, że postanowiliśmy go zezłomować.

Rezygnacja z OC samochodu – jak się do tego zabrać?

Rezygnacja z OC samochodu zawsze wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. W tym celu należy zgłosić się do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego wraz z odpowiednimi dokumentami, czy danymi. Na pewno konieczne będzie przedłożenie swoich danych osobowych i adresowych. Do tego przyda nam się dowód osobisty oraz numer ubezpieczenia OC samochodu. Nie zapominajmy także, że wypowiedzenie umowy OC, znajdziesz je na wypowiadamoc.pl– najlepiej zrobić na piśmie. We wniosku należy przedstawić podstawę prawną, która pozwala nam na rezygnację z OC auta oraz zawrzeć swoje dane.

W razie trudności ze sporządzeniem stosownego pisma zawsze możemy poszukać gotowych wzorów w sieci. Do swojej dyspozycji mamy nie tylko wyszukiwarkę internetową, ale również serwisy branżowe, które starają się ułatwić załatwianie tego typu spraw. Dlatego wzory wypowiedzenia OC są oferowane za darmo. Wystarczy pobrać jeden na swój komputer, następnie go wypełnić i wydrukować.

Jak złożyć wypowiedzenie umowy OC auta?

To, jak złożymy wcześniej przygotowane pismo o wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC, zależy nie tylko od nas, ale również od wymagań towarzystwa ubezpieczeniowego. Praktyka pokazuje, że każdy ubezpieczyciel narzuca swoje reguły, więc musimy się do nich dostosować. Tradycyjne firmy zwykle oczekują osobistego stawienia się w oddziale i złożenia stosownego formularza. Nowoczesne ubezpieczalnie dają swoim klientom wybór, a to oznacza, że w wielu przypadkach będziemy mogli liczyć na złożenie stosownego wniosku drogą elektroniczną w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

Często jesteśmy też zachęcani do umówienia się na spotkanie z agentem i przekazania mu dokumentów, a innym razem możemy zdecydować się nawet na listowne dostarczenie wypowiedzenia umowy OC. Oczywiście, jeśli postawimy na ostatnie rozwiązanie, to powinniśmy zdecydować się na nadanie przesyłki rejestrowanej z potwierdzeniem odbioru. Pamiętamy jednak, że jeśli chcemy, by wszystkie formalności zostały załatwione jak najszybciej, lepiej wcześniej ustalić, jaką formę wypowiedzenia OC samochodu preferuje nasze towarzystwo ubezpieczeniowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2024