RMKS przegrywa z Contimaxem MOSiR Bochnia 56:61

Nie wiedzie się na razie koszykarkom RMKS-u Rybnik w tym sezonie. Beniaminek pierwszej ligi rozegrał trzeci mecz i trzeci raz schodził z parkietu pokonany. Tym razem rybniczanki przegrały wyjazdowe spotkanie z Contimaxem MOSiR Bochnia 56:61.

fot FB/@rmksbasket

Trzy kwarty spotkania były bardzo wyrównane, prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, o porażce RMKS-u zdecydowała przegrana 6:16 ostatnia kwarta. Zespół czeka dalej na pierwsze zwycięstwo w sezonie. W najbliższą niedzielę (24.10.) rybniczanki zagrają we własnej hali z Pompaxem Tęczą Leszno.

Nie zdobyli punktów w miniony weekend także koszykarze drugoligowego MKKS-u Rybnik, przegrali wyjazdowy mecz z AZS-em Częstochowa 68:69. W drugiej lidze kobiet Olimpia Wodzisław także uległa na wyjeździe jednym punktem 57:58 MUKS-owi Chrobry Basket Głuchołazy a drugi zespół RMKSu pokonał 75:49 AZS Racibórz.

Contimax MOSiR Bochnia – RMKS Xbest Rybnik 61:56

(14:17, 15:14, 16:19, 16:6)

Bochnia: Plucińska 15, Szkop 15, Krawiec 13, Zając 10, Rak 4, Mazur 2, Malinowska 2.

Rybnik: Jurczyńska 14, Majda 11, Najduch 10, Sobota 7, Rusińska 6, Bednarek 6, Pilichowska 2.