Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

RMKS Rybnik drużynowym Mistrzem Polski. Wygrali w szpadzie kobiet i mężczyzn

Facebook Twitter

W dniach 29-30.09. odbyła się XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Szermierce w szpadzie kobiet i mężczyzn w Lublinie. RMKS Rybnik jechali tam jako jedni z faworytów. Wracają z trzema złotymi medalami i jednym brązowym.

fot. facebook.com/szermierka.rybnik

Pierwszego dnia zawodów w turnieju indywidualnym złoty medal zdobyła Alicja Klasik. Brązowy medal wywalczyła jej koleżanka z klubu Kinga Zgryźniak. Tuż za podium w szpadzie męskiej znalazł się Augustyn Kapias, który zajął 5. miejsce, Krzysztof Bezuch był 6.

Drugi dzień zawodów to turniej drużynowy. Tutaj drużyna RMKS-u Rybnik była bezkonkurencyjna. Drużyna kobiet w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Błachut wywalczyła złoty medal juniorek młodszych. Drużyna mężczyzn również najlepsza w Polsce. Drużyna w składzie: Wiktor Wałach, Krzysztof Bezuch, Augustyn Kapias, Adam Sojka zdobywa złoty krążek juniorów młodszych.

Drużyna młodziczek po zaciętych walkach w składzie: Liliana Porwoł, Antonina Korduła, Maja Wuzik, Oliwia Mężyk zajęła wysokie 6. miejsce.

Czytaj także:

Zobacz zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj