RMKS Xbest Rybnik: Kolejne koszykarskie derby regionu zakończone pogromem

Wczoraj (26.11.) koszykarki walczyły na drugoligowych parkietach. RMKS Xbest Rybnik rozgromił we własnej hali RKK AZS Racibórz 104:18! Rybniczanki dominował od początku do końca spotkania, w połowie spotkania prowadziły 66:5.

RMKS zagrał jak w innych meczach tego sezonu, agresywnie broniąc już na połowie przeciwnika, to przyniosło skutek i rekordową wygrana różnicą aż 86 punktów. W meczu punktowały wszystkie zawodniczki zespołu z Rybnika. Jutro zespół czeka trudne wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. To jedyny zespół z którym RMKS przegrał w tym sezonie.

RMKS XBEST Rybnik – RKK AZS Racibórz 104:18 (33:3, 33:2, 19:5, 19:9)

Punkty dla RMKS XBEST Rybnik zdobyły: B. Jurczyńska 16, E. Najduch 14 (2×3), J. Sobota 13 (1×3), N. Rusińska 12, P. Raudner 9, M. Jurzica 9 (1×3), A. Pułról 7 (1×3), J. Kocon 3 (1×3), K. Danielewicz 6, A. Cwill 6 (2×3), A. Lewoń-Sczansny 5 (1×3).