RMKS Xbest Rybnik lepszy od Korony Kraków [FOTO]

To była bardzo ważna wygrana. Koszykarki RMKS Xbest Rybnik pokonały AZS Politechnikę Koronę Kraków, zespół, z którym rywalizują o jak najlepsze miejsce przed zbliżającymi się play-offami.

sportowy weekend
RMKS XBEST Rybnik – AZS Politechnika Korona Kraków

Rybniczanki wygrały sobotnie (18.03.) spotkanie we własnej hali 73:67. Mecz był zacięty i wyrównany, do przerwy prowadził zespół z Rybnika, ale na nieco ponad 3 minuty przed końcem na prowadzenie wyszły krakowianki. Na szczęście zespół trenera Adam Renera opanował nerwy, odzyskał prowadzenie i nie oddał go do końca meczu. Najskuteczniejsza w rybnickiej drużynie była Natalia Rudzińska, która rzuciła 22 punkty, już w pierwszej kwarcie trafiając 4 „trójki”.

Natalia Rudzińska: Szczerze miło się zaskoczyłam i naprawdę byłam pod wrażeniem, że ręka siedziała, skupienie było, więc się wszystko udało w tej pierwszej kwarcie. Nie ukrywam, że od początku trener mówił, że ten mecz będzie ciężki i że będzie wyrównany. Ale dałyśmy, myślę, że z siebie 100% i dałyśmy dużo też z głowy. Dlatego wygrałyśmy.

To dla nas bardzo ważne zwycięstwo

– dodaje trener RMKS Adam Rener, ale jak mówi…

Adam Rener: Może to dziwnie zabrzmi, natomiast jest mały niedosyt, bo rozmawialiśmy przed meczem o odrobienie strat z tamtego meczu, było 10 punktów, potrzebowaliśmy 11, żeby w pełni szczęścia osiągnąć, bo bezpośredni pojedynek wtedy by na naszą korzyść. Ale i tak się cieszę bardzo. Początek troszkę się przespaliśmy w obronie, później dobra obrona. Mocna walka. Cieszę się bardzo, dziewczynom pogratulowałem. Jestem dumny z tej drużyny, że wyszarpała mimo takich momentów, falowanie jakieś mieliśmy, ale ambicji i woli walki na pewno nie można odmówić, a to jest chyba najważniejsze w tej zabawie.

rmks

Adam Rener trener

Koszykarki RMKS nadal zajmują 4. miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. W następnej kolejce spotkań zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem MUKS Poznań.

RMKS Xbest Rybnik – AZS Politechnika Korona Kraków 73:67 (25:22, 13:8, 16:21, 19:16)

RMKS Xbest: N. Rudzińska 22 (4×3), P Majda 17 (2×3), B. Jurczyńska 12 (2×3), D. Bednarek 12 (2×3), M. Czyżewska 10 (1×3), E. Bacik 0

AZS Politechnika: Kuras 23, Woźniak 20, Popiół 12, Mazur 6, Ławicka 4, Rogalska 2, Dolenc 0, Kopiec 0

ZDJĘCIA: fb/RMKS Rybnik – sekcja koszykówki dziewcząt